Թեև մի շարք գործիչներ քաղաքացիներին կոչ էին արել բոյկոտել ու վճարել 100 դրամ տրանսպորտից օգտվելու դիմաց, նաև ցույցեր անել, տրանսպորտի աշխատանքը Երևանում բնականոն շարունակվում է, հայտնում է Radar.am-ը։
Փետրվարի 1–ից հասարակական տրանսպորտից օգտվելու համար գործում է մեկ ուղևորության համար նոր ուղետոմս՝ 150 դրամ սակագնով, որը պահպանվելու է ամբողջ 2025թ. ընթացքում:
Քաղաքացիների հիմնական մասը վճարում է 150 դրամ և շարունակում օգտվել տրանսպորտից։
Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը կոչ է անում բոյկոտել տրանսպորտի սակագնի անհիմն թանակցումը։ Բոյկոտին են միացել Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը:

Although some activists urged citizens to boycott the fare hike and pay only 100 drams instead, as well as stage protests, public transport in Yerevan continues to operate normally, Radar.am reports.
As of February 1, a new fare of 150 drams per ride is in effect for public transport, a rate that will remain unchanged throughout 2025.
Most citizens continue to pay 150 drams and use public transport as usual.
*Former Yerevan Mayor Hayk Marutyan has called for a boycott of what he describes as an unjustified fare increase. The "Mother Armenia" faction of the Yerevan City Council and MP Garnik Danielyan from the "Armenia" faction have joined the boycott.
The Yerevan City Council approved the fare increase with 33 votes in favor. Additionally, a unified ticket system is set to be introduced.*