Թեև մի շարք գործիչներ քաղաքացիներին կոչ էին արել բոյկոտել ու վճարել 100 դրամ տրանսպորտից օգտվելու դիմաց, նաև ցույցեր անել, տրանսպորտի աշխատանքը Երևանում բնականոն շարունակվում է, հայտնում է Radar.am-ը։
Փետրվարի 1–ից հասարակական տրանսպորտից օգտվելու համար գործում է մեկ ուղևորության համար նոր ուղետոմս՝ 150 դրամ սակագնով, որը պահպանվելու է ամբողջ 2025թ. ընթացքում:
Քաղաքացիների հիմնական մասը վճարում է 150 դրամ և շարունակում օգտվել տրանսպորտից։
Երևանի նախկին քաղաքապետ Հայկ Մարությանը կոչ է անում բոյկոտել տրանսպորտի սակագնի անհիմն թանակցումը։ Բոյկոտին են միացել Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցությունը, «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գառնիկ Դանիելյանը:

1 Февраль 2025 - 10:23 AMT
Хотя ряд активистов призывали граждан бойкотировать повышение тарифа, платить только 100 драмов и устраивать протесты, общественный транспорт в Ереване работает в обычном режиме, сообщает Radar.am.
С 1 февраля действует новый тариф на проезд в общественном транспорте – 150 драмов за одну поездку. Этот тариф сохранится на весь 2025 год.
Большинство граждан продолжают оплачивать проезд по 150 драмов и пользоваться транспортом.
*Бывший мэр Еревана Айк Марутян призывает бойкотировать, по его словам, необоснованное повышение тарифа. К бойкоту присоединились фракция «Мать Армения» в Совете старейшин Еревана и депутат фракции «Армения» Гарник Даниелян.
Совет старейшин Еревана принял решение о повышении тарифа 33 голосами «за». Кроме того, планируется внедрение системы единых проездных билетов.*