Լրագրող Թաթուլ Հակոբյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է, որ ՌԴ դրոշները հեռացվել են Հայաստան-Իրան սահմանից։
«Երեկ մի ուշագրավ բան նկատեցի: Ուրեմն, Ագարակ մտնող ճանապարհին, ինչպես նաև Արաքսի ափով ձգվող ճանապարհին՝ մինչև Շվանիձոր, ոչ մի ռուսական դրոշ չկար:
Նախորդ անգամ այստեղ եղել էի մոտ մեկուկես ամիս առաջ և տեսել էի ռուսական եռագույնները: Ինչքան հասկանում եմ, հայ-իրանական սահմանային ուղեկալներից ռուսական դրոշները հանվել են և թողել են միայն հայկականը»,–ասվում է գրառման մեջ։
Նա հավելել է, որ քանի որ Շվանիձորից թեքվել է դեպի Երևան տանող մայրուղի և չի շարունակել ճանապարհը դեպի Նռնաձոր, տվյալ պահին հստակ չէ՝ արդյոք ռուսական դրոշները հեռացվել են նաև հայ-ռուսական համատեղ ուղեկալների մյուս հատվածներից, թե ոչ։
Ավելի վաղ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել էր, որ Իրան-Հայաստան սահմանային անցակետը գտնվում է ՀՀ սահմանապահների լիարժեք վերահսկողության ներքո։

Журналист Татул Акобян сообщил на своей странице в Facebook, что российские флаги были сняты с границы Армении и Ирана.
«Вчера я заметил любопытную деталь. На дороге, ведущей в Агарат, а также на трассе вдоль Аракса до Шванидзора, не было ни одного российского флага.
Последний раз я был здесь около полутора месяцев назад и видел российские триколоры. Насколько я понимаю, на армяно-иранских пограничных постах российские флаги убрали, оставив только армянские», — написал он.
Он добавил, что, поскольку из Шванидзора повернул на шоссе в сторону Еревана и не продолжил путь в Нрнадзор, на данный момент неизвестно, были ли российские флаги сняты и на других участках совместных армяно-российских постов.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян заявил, что контрольно-пропускной пункт на границе Армении и Ирана находится под полным контролем армянских пограничников.