Ազգային ժողովում մտադիր են Հայաստան-Սաուդյան Արաբիա բարեկամական խումբ ձևավորել։ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը կողմ է քվեարկել և նման առաջարկով կդիմի ԱԺ խորհրդին։
Հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը հիշեցրել է, որ Հայաստանի եւ Սաուդյան Արաբիայի միջև դիվանագիտական հարաբերությունները հաստատվել են 2023 թվականի նոյեմբերին: Նպատակն է խորացնել երկու պետությունների միջև դիվանագիտական ու միջխորհրդարանական կապերը։
Նշվել է նաև, որ Սաուդյան Արաբիայի խորհրդարանում` Խորհրդատվական խորհրդում, ձևավորվել է Սաուդյան Արաբիա-Հայաստան բարեկամական խումբ:

В Национальном Собрании Армении намерены сформировать группу дружбы Армения–Саудовская Аравия. Постоянная комиссия по внешним отношениям поддержала предложение и представит его на рассмотрение совету парламента.
Глава комиссии Саркис Ханданян напомнил, что дипломатические отношения между Арменией и Саудовской Аравией были установлены в ноябре 2023 года. Цель инициативы – углубление дипломатических и межпарламентских связей между двумя странами.
Также было отмечено, что в Консультативном совете Саудовской Аравии (Шура) уже создана группа дружбы Саудовская Аравия – Армения.