ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանն ցավակցություն է հայտնել Շվեդիայի քաղաքներից մեկում տեղի ունեցած զանգվածային հրաձգության զոհերի կապակցությամբ:
«Խորապես ցնցված եմ Շվեդիայի Էրեբրու քաղաքում տեղի ունեցած զանգվածային հրաձգությունից։ Հայաստանը համերաշխություն է հայտնում Շվեդիային անմեղ մարդկանց կյանքեր խլած այս ողբերգական միջադեպի կապակցությամբ։ Ցավակցում ենք զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթում բոլոր տուժածներին»:
Campus Risbergska դպրոցը, որտեղ տեղի է ունեցել հրաձգությունը, ապահովում է մեծահասակների կրթություն: 10 մարդ է զոհվել։ Հանցագործն ինքնասպան է եղել։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has expressed his condolences regarding the recent mass shooting in one of Sweden's cities.
"Deeply shocked by the mass shooting in Örebro, Sweden. Armenia stands in solidarity with Sweden over this tragic incident that claimed innocent lives. We extend our condolences to the families of the victims and wish a speedy recovery to all the injured."
Campus Risbergska, the school where the shooting occurred, provides adult education. Ten people have died, and the perpetrator has committed suicide.