Հայաստանի արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը, որն ուղեկցում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Վաշինգտոն կատարած այցի ընթացքում, նշել է, որ շարունակվում են կարևոր քննարկումներն ԱՄՆ-ի հետ համագործակցությունն առավել արդյունավետ դարձնելու համար։ Այդ մասին նա գրել է X-ի իր միկրոբլոգում։
Նա հավելել է, որ Երևանը հավատարիմ է տարբեր ոլորտներում երկկողմ կապերի խորացմանը։
«Հիմնվելով Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական գործընկերության վրա՝ մենք շարունակում ենք մեր ջանքերն ու կարևոր խոսակցությունները երկու երկրների միջև տնտեսության, առևտրի, անվտանգության և այլ ոլորտներում համագործակցությունն արդյունավետ դարձնելու համար։
«Ամուր հիմքի և գերազանց հեռանկարների շնորհիվ՝ մենք ձգտում ենք խորացնել կապերը և օգտվել նոր հնարավորություններից մեր ժողովուրդների համար»,–ասվում է գրառման մեջ։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ԱՄՆ-ում մասնակցել է Միջազգային կրոնական ազատության գագաթնաժողովին, ելույթով հանդես եկել Ջորջթաունի համալսարանում։

Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan, who is accompanying Prime Minister Nikol Pashinyan on his visit to Washington, stated that key discussions are continuing to make cooperation with the U.S. more effective. He shared this on X.
He reaffirmed that Yerevan remains committed to deepening bilateral ties across multiple sectors.
"Building on the Armenia-U.S. strategic partnership, we continue our efforts and important discussions to enhance cooperation between our countries in economy, trade, security, and other areas.
With a solid foundation and excellent prospects, we aim to deepen ties and seize new opportunities for our peoples," Mirzoyan stated.
Prime Minister Nikol Pashinyan participated in the International Religious Freedom Summit in the U.S. and delivered a speech at Georgetown University.