Վաշինգտոնում վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հանդիպում է ունեցել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի (IRI) նախագահ Դանիել Թվինինգի հետ, քննարկել ՀՀ կառավարության և Ինստիտուտի միջև համագործակցության ընթացքը, Հայաստանում իրականացվող ծրագրերը, ինչպես նաև հետագա համատեղ քայլերը՝ ուղղված ժողովրդավարական բարեփոխումների խորացմանը:
Փաշինյանը բարձր է գնահատել Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի աջակցությունը։
Նա ընդգծել հանրային հաղորդակցության կարողությունների զարգացման կարևորությունը՝ այն դիտարկելով որպես բաց և թափանցիկ կառավարման հիմք: Վարչապետն ընդգծել է նաև ՀՀ և ԱՄՆ-ի միջև ստորագրված Ռազմավարական գործընկերության կանոնադրության կարևորությունը, որը նոր հնարավորություններ կստեղծի երկկողմ կապերի ընդլայնման համար՝ ներառելով ժողովրդավարական ինստիտուտների ամրապնդումը, քաղաքացիական հասարակության կարողությունների բարձրացումը և ռեֆորմների արդյունավետ իրականացումը:
Դանիել Թվինինգը վերահաստատել է Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի հանձնառությունը՝ շարունակելու աջակցությունը Հայաստանի Կառավարության բարեփոխումների օրակարգին և ժողովրդավարական զարգացմանը:

In Washington, Prime Minister Nikol Pashinyan met with Daniel Twining, President of the International Republican Institute (IRI), to discuss the ongoing cooperation between the Armenian government and the institute, programs implemented in Armenia, and future joint efforts to deepen democratic reforms.
Pashinyan highly appreciated the support provided by the International Republican Institute.
He emphasized the importance of developing public communication capacities, considering it a foundation for open and transparent governance. The Prime Minister also highlighted the significance of the U.S.-Armenia Strategic Partnership Charter, which will create new opportunities for strengthening bilateral ties, including the enhancement of democratic institutions, the empowerment of civil society, and the effective implementation of reforms.
Daniel Twining reaffirmed the International Republican Institute’s commitment to continuing its support for the Armenian government’s reform agenda and democratic development.
Pashinyan is in Washington with his wife. He attended the 5th Annual International Religious Freedom Summit and the National Prayer Breakfast.