Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի մրցույթային խորհուրդը փետրվարի 7–ի դրությամբ ստացել է 4 հայտ։ Այդ մասին ասել է Իրազեկ քաղաքացիների միավորման ծրագրերի համակարգող Դանիել Իոաննիսյանից, հայտնում է Radar Armenia-ն։
Դիմել են Կարեն Բատիկյանը, Արտաշես Մաիլյանը, Արթուր Նահապետյանը, Պետրոս Մարտիրոսյանը, բայց հայտերի փաստաթղթերի ամբողջականությունը դեռ չի ուսումնասիրվել, և հնարավոր է՝ փոստով ուղարկված հայտեր էլ հասնեն։
«Հաջորդ շաբաթ դրանք կուղարկվեն կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողով։ Պատասխաններն ստանալուց հետո՝ ենթադրաբար, մարտի սկզբին, հարցազրույցները լրատվամիջոցների համար կլինեն բաց և հրապարակային»,- ասել է Իոաննիսյանը։

The competition council for the chairmanship of the Anti-Corruption Committee has received four applications as of February 7. This was announced by Daniel Ioannisyan, program coordinator of the Union of Informed Citizens, Radar Armenia reports.
The candidates are Karen Batikyan, Artashes Mailyan, Arthur Nahapetyan, and Petros Martirosyan. However, the completeness of their application documents has not yet been reviewed, and additional applications sent by mail may still arrive.
"Next week, these applications will be forwarded to the Corruption Prevention Commission. Once we receive responses, likely by early March, the interviews will be open and public for the media," Ioannisyan stated.