Լիբանանի մարմնակրթության և երիտասարդության հարցերի նախարար է նշանակվել Նորա Պայրաքթարյանը։
Նա դասավանդում է Լիբանանի համալսարանում և Լիբանանի Ամերիկյան համալսարանում։ 2004 թվականին ստացել է դոկտորական աստիճան Սորբոնի համալսարանից, իսկ 2017-ին՝ պրոֆեսորի կոչում Լիբանանի համալսարանում, գրում է Արմենպրեսը «Ազդակ» օրաթերթի վրա հղումով։
Պայրաքթարյանը հանդիսանում է Լիբանանի համալսարանի դոկտորական աստիճանի բարձրագույն հիմնարկի միջազգային հանձնախմբի անդամ և համակարգում է նույն համալսարանի քաղաքագիտական հանձնախումբը։
Նա նաև Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության ազգային կենտրոնական վարչության անդամ է և տարիներ շարունակ ներկայացրել է կաթողիկոսությունը միջազգային տարբեր հարթակներում, այդ թվում՝ Եկեղեցիների միջազգային խորհրդում։ Վերջերս նա ընտրվել է Եկեղեցիների միջազգային խորհրդի միջազգային հարցերի հանձնախմբի համանախագահ։

Nora Bayrakdarian has been appointed as Lebanon’s Minister of Sports and Youth.
Bayrakdarian teaches at Lebanese University and Lebanese American University. In 2004, she earned a PhD from Sorbonne University, and in 2017, she was granted a professorship at Lebanese University, Armenpress reports, citing Azdak daily.
Bayrakdarian is a member of the International Doctoral Committee at Lebanese University and oversees the university’s Political Science Committee.
She is also a member of the Central Executive Council of the Catholicosate of Cilicia, having represented it on various international platforms, including the World Council of Churches. Recently, she was elected co-chair of the International Affairs Committee of the World Council of Churches.