Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը, մեկնաբանելով տարածված լուրերը, հայտնել է, որ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև սահմանային անցակետի բացման հարցում այս պահին զարգացումներ չկան, տեղեկացնում է Արմենպրեսը։
«Հայաստանի և Թուրքիայի միջև սահմանային անցակետի բացման հարցում այս պահին զարգացումներ չկան, լինելու պարագայում կտեղեկացնենք»,-նշել է Բադալյանը:
Ավելի վաղ, հայկական լրատվամիջոցներից մեկը տեղեկություն էր տարածել, թե, իբր, հայ-թուրքական սահմանի Մարգարայի անցակետը մարտի 1-ից կբացվի, իսկ անցակետը կհսկեն ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության ուժերը։

Пресс-секретарь Министерства иностранных дел Армении Ани Бадалян, комментируя распространившиеся слухи, заявила, что на данный момент нет прогресса в вопросе открытия пропускного пункта между Арменией и Турцией, сообщает «Арменпресс».
«На данный момент нет никаких изменений в вопросе открытия пропускного пункта между Арменией и Турцией. Если они будут, мы сообщим», — отметила Бадалян.
Ранее одно из армянских СМИ сообщило, что пункт пропуска Маргара на армяно-турецкой границе откроется 1 марта и будет контролироваться силами Службы национальной безопасности Армении.