Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Անի Բադալյանը, մեկնաբանելով տարածված լուրերը, հայտնել է, որ Հայաստանի և Թուրքիայի միջև սահմանային անցակետի բացման հարցում այս պահին զարգացումներ չկան, տեղեկացնում է Արմենպրեսը։
«Հայաստանի և Թուրքիայի միջև սահմանային անցակետի բացման հարցում այս պահին զարգացումներ չկան, լինելու պարագայում կտեղեկացնենք»,-նշել է Բադալյանը:
Ավելի վաղ, հայկական լրատվամիջոցներից մեկը տեղեկություն էր տարածել, թե, իբր, հայ-թուրքական սահմանի Մարգարայի անցակետը մարտի 1-ից կբացվի, իսկ անցակետը կհսկեն ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության ուժերը։

The spokesperson for Armenia’s Foreign Ministry, Ani Badalyan, has stated that there are currently no developments regarding the reopening of the Armenia-Turkey border crossing, according to Armenpress.
“There are no developments at this time regarding the reopening of the Armenia-Turkey border crossing. If there are any, we will inform you,” Badalyan said.
Earlier, an Armenian media outlet reported that the Margara border crossing on the Armenia-Turkey border would reopen on March 1 and be supervised by Armenia’s National Security Service.