Աշխատանքային այցով Հնդկաստանում գտնվող պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը կարճատև զրույց է ունեցել Հնդկաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Անիլ Չաուհանի հետ։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել «Aero India» ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող պաշտպանության նախարարների կոնկլավի ընթացքում, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Պապիկյանը փետրվարի 11-ին մասնակցել է «Aero India» ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող պաշտպանության նախարարների՝ «Կառուցել դիմադրողականությունը միջազգային պաշտպանության և գլոբալ ներգրավման միջոցով» թեմայով կոնկլավին, հանդես եկել ելույթով։
Ողջունելով կոնկլավի մասնակիցներին և շնորհակալություն հայտնելով հնդկական կողմին ջերմ հյուրընկալության համար՝ Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ Հայաստանի ու Հնդկաստանի համատեղ ջանքերն ուղղված են ոչ միայն երկրների պաշտպանունակության բարձրացմանը, այլև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության, խաղաղության և կայունության ապահովմանը։
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ Հայաստանի մոտեցումները, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։

Armenian Defense Minister Suren Papikyan, who is on a working visit to India, held a brief conversation with India’s Chief of Defense Staff Anil Chauhan.
The meeting took place during the defense ministers' conclave held as part of the Aero India exhibition, according to the Armenian Ministry of Defense.
On February 11, Papikyan participated in the defense ministers' gathering themed "Building resilience through international defense and global engagement", where he also delivered a speech.
Welcoming the participants and expressing gratitude to the Indian side for their warm hospitality, Papikyan stated that the joint efforts of Armenia and India are aimed not only at strengthening their defense capabilities but also at ensuring international and regional security, peace, and stability.
The Armenian defense minister presented Armenia’s stance on regional security issues, as well as the Armenian government's "Crossroads of Peace" initiative.
Papikyan also toured the exhibition, familiarizing himself with the displayed military technology and innovations.