Աշխատանքային այցով Հնդկաստանում գտնվող պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը կարճատև զրույց է ունեցել Հնդկաստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ Անիլ Չաուհանի հետ։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել «Aero India» ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող պաշտպանության նախարարների կոնկլավի ընթացքում, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Պապիկյանը փետրվարի 11-ին մասնակցել է «Aero India» ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող պաշտպանության նախարարների՝ «Կառուցել դիմադրողականությունը միջազգային պաշտպանության և գլոբալ ներգրավման միջոցով» թեմայով կոնկլավին, հանդես եկել ելույթով։
Ողջունելով կոնկլավի մասնակիցներին և շնորհակալություն հայտնելով հնդկական կողմին ջերմ հյուրընկալության համար՝ Սուրեն Պապիկյանը նշել է, որ Հայաստանի ու Հնդկաստանի համատեղ ջանքերն ուղղված են ոչ միայն երկրների պաշտպանունակության բարձրացմանը, այլև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգության, խաղաղության և կայունության ապահովմանը։
ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ներկայացրել է տարածաշրջանային անվտանգության հարցերի շուրջ Հայաստանի մոտեցումները, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը։

Министр обороны Армении Сурен Папикян, находящийся с рабочим визитом в Индии, провел краткую беседу с начальником штаба вооруженных сил Индии Анилом Чауханом.
Встреча состоялась в рамках саммита министров обороны, организованного во время выставки Aero India, сообщает пресс служба Министерства обороны Армении.
11 февраля Папикян принял участие в саммите министров обороны на тему «Формирование устойчивости через международную оборону и глобальное сотрудничество», где выступил с речью.
Приветствуя участников и поблагодарив индийскую сторону за теплый прием, Папикян отметил, что совместные усилия Армении и Индии направлены не только на укрепление обороноспособности стран, но и на обеспечение международной и региональной безопасности, мира и стабильности.
Глава армянского оборонного ведомства представил позицию Армении по вопросам региональной безопасности, а также инициативу правительства «Перекресток мира».
Папикян также посетил выставочные павильоны и ознакомился с представленными образцами военной техники и инноваций.