«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Մանուկյանն Ազգային ժողովի նիստում անդրադարձել է ՆԳՆ-ում տեղի ունեցած միջոցառմանը, որի ընթացքում ցուցադրված Հայաստանի ուրվագծից բացակայել է Արծվաշենը։
«Ստոպ կադրեր եմ հանել տեսանյութից։ Մի քանի տասնյակ իրավապահներ էին նստած, մեկը չեղա՞վ, որ հարցներ՝ եթե Հայաստանի ուրվագիծն եք դնում, Արծվաշենն ո՞ւր է»,- ասել է պատգամավորը»։
Նրա խոսքով՝ անհասկանալի է, թե ինչ սկզբունքով է կազմվել այդ ուրվագիծը և ինչու է այն ներկայացվել առանց Արծվաշենի։
Արծվաշենը գյուղ է Հայաստանի Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ համայնքում, էքսկլավի կարգավիճակով գտնվում է Ադրբեջանի տարածքում։ 1992 թվականի օգոստոսի 8-ից մինչ օրս բռնազավթված է Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից։

During a session of the National Assembly, Gegham Manukyan, an MP from the Armenia faction, raised concerns about an event at the Interior Ministry, where a displayed outline of Armenia excluded Artsvashen.
"I took still frames from the video. Dozens of law enforcement officials were present—was there not a single one to ask, ‘If you are showing Armenia’s outline, where is Artsvashen?’" Manukyan remarked.
He questioned the criteria used to draw this outline and why Artsvashen was omitted from the representation.
Artsvashen is a village in Armenia’s Gegharkunik province, part of the Chambarak community. As an exclave, it is located within Azerbaijan’s territory and has been under Azerbaijani military occupation since August 8, 1992.