Աշխատանքային այցով Հնդկաստանում գտնվող պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է այդ երկրի պաշտպանության նախարար Ռաջնաթ Սինգհի հետ, քննարկել պաշտպանական ոլորտում գործընկերության ընդլայնման հնարավորությունները։
Երկու երկրների նախարարները գոհունակություն են հայտնել ներկայիս համագործակցության մակարդակի վերաբերյալ, հայտնում է պաշտպանության նախարարը։
Հանդիպման ընթացքում նրանք անդրադարձել են նաև տարածաշրջանային և միջազգային անվտանգությանն առնչվող մի շարք կարևոր հարցերի։
Քննարկումներին մասնակցել են նաև Հնդկաստանում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահագն Աֆյանը, ինչպես նաև ԲՏԱ նախարարության Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը։
Պապիկյանը փետրվարի 11-ին մասնակցել է «Aero India» ցուցահանդեսի շրջանակում անցկացվող պաշտպանության նախարարների՝ «Կառուցել դիմադրողականությունը միջազգային պաշտպանության և գլոբալ ներգրավման միջոցով» թեմայով կոնկլավին, հանդես եկել ելույթով։

В ходе рабочего визита в Индию министр обороны Сурен Папикян провел встречу с министром обороны Индии Раджнатхом Сингхом, на которой были обсуждены перспективы расширения сотрудничества в сфере обороны.
Оба министра выразили удовлетворение текущим уровнем взаимодействия, сообщает пресс служба Министерства обороны РА.
Стороны также обсудили ряд ключевых вопросов, касающихся региональной и международной безопасности.
В переговорах приняли участие Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Индии Ваге Афян и председатель Комитета военно-промышленного комплекса Министерства высокотехнологической промышленности Арам Дживанян.
11 февраля Папикян принял участие в саммите министров обороны в рамках выставки «Aero India», где выступил с речью на тему «Формирование устойчивости через международную оборону и глобальное взаимодействие».