ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը, պատասխանելով լրագրողների հարցին, հայտարարել է, որ այս պահին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ռուսաստան այցի վերաբերյալ քննարկում չկա։
«Եթե նախատեսված լինի՝ կառավարության գործընկերները պատեհ պահին նախապես կիրազեկեն այդ մասին»,- նշել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Նա նաև ասել է, որ ՀՀ քայլերն ուղղված չեն որևէ երկրի դեմ՝ պատասխանելով այն հարցին, թե եվրաինտեգրման վերաբերյալ օրինագիծն ու ամբողջ գորընթացն ուղղված չե՞ն արդյոք ՌԴ-ի դեմ, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Մենք ունենք և շարունակում ենք մեր երկխոսությունը բոլոր գործընկերների հետ, այդ թվում՝ Ռուսաստանի Դաշնության։ Վստահաբար տեղյակ եք, որ ընդամենը շաբաթներ առաջ ԱԳ նախարարն աշխատանքային այցով նաև հյուրընկալվել էր Մոսկվայում և այնտեղ նախարար Լավրովի հետ բավականին կառուցողական քննարկումներ են եղել»,- ասաց Կոստանյանը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնապես հրավիրել են մասնակցելու Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 80–ամյակին նվիրված տոնակատարությանը Մոսկվայում։

Deputy Foreign Minister Vahan Kostanyan, responding to journalists’ questions, stated that there are no discussions at the moment regarding Prime Minister Nikol Pashinyan’s visit to Russia.
"If a visit is planned, government officials will inform the public at the appropriate time," he noted, as reported by Aysor.am .
Kostanyan also emphasized that Armenia's actions are not directed against any country. He made this remark in response to a question on whether the legislative process for European integration was aimed against Russia, Sputnik Armenia reports.
"We maintain and continue our dialogue with all partners, including the Russian Federation. You are surely aware that just a few weeks ago, the Foreign Minister paid a working visit to Moscow, where he held constructive discussions with Minister Lavrov," Kostanyan said.
Earlier, it was reported that Prime Minister Nikol Pashinyan had been officially invited to attend the 80th anniversary celebrations of the victory in the Great Patriotic War in Moscow.