ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Վահան Կոստանյանը, պատասխանելով լրագրողների հարցին, հայտարարել է, որ այս պահին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Ռուսաստան այցի վերաբերյալ քննարկում չկա։
«Եթե նախատեսված լինի՝ կառավարության գործընկերները պատեհ պահին նախապես կիրազեկեն այդ մասին»,- նշել է նա, հայտնում է Aysor.am-ը։
Նա նաև ասել է, որ ՀՀ քայլերն ուղղված չեն որևէ երկրի դեմ՝ պատասխանելով այն հարցին, թե եվրաինտեգրման վերաբերյալ օրինագիծն ու ամբողջ գորընթացն ուղղված չե՞ն արդյոք ՌԴ-ի դեմ, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Մենք ունենք և շարունակում ենք մեր երկխոսությունը բոլոր գործընկերների հետ, այդ թվում՝ Ռուսաստանի Դաշնության։ Վստահաբար տեղյակ եք, որ ընդամենը շաբաթներ առաջ ԱԳ նախարարն աշխատանքային այցով նաև հյուրընկալվել էր Մոսկվայում և այնտեղ նախարար Լավրովի հետ բավականին կառուցողական քննարկումներ են եղել»,- ասաց Կոստանյանը։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին պաշտոնապես հրավիրել են մասնակցելու Հայրենական մեծ պատերազմում հաղթանակի 80–ամյակին նվիրված տոնակատարությանը Մոսկվայում։

Заместитель министра иностранных дел Ваан Костанян, отвечая на вопросы журналистов, заявил, что на данный момент обсуждений по поводу визита премьер-министра Никола Пашиняна в Россию нет.
«Если поездка будет запланирована, представители правительства своевременно проинформируют об этом», – отметил он, передает Aysor.am .
Костанян также подчеркнул, что шаги Армении не направлены против какой-либо страны. Этот комментарий он дал в ответ на вопрос о том, не направлен ли процесс евроинтеграции против России, сообщает Sputnik Армения.
«Мы поддерживаем и продолжаем диалог со всеми партнерами, включая Российскую Федерацию. Вы, безусловно, знаете, что всего несколько недель назад министр иностранных дел посетил Москву с рабочим визитом, где провел весьма конструктивные переговоры с министром Лавровым», – сказал Костанян.
Ранее стало известно, что премьер-министра Никола Пашиняна официально пригласили принять участие в праздновании 80-летия победы в Великой Отечественной войне в Москве.