Աշխատանքային այցով Մյունխենում գտնվող պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 14-ին հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության պաշտպանության նախարար Յուրիկո Բակեսի հետ։
Քննարկվել է 2024 թվականի հունիսին տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ընթացքը: Կողմերը պայմանավորվել են մոտ ապագայում համագործակցությանը հաղորդել գործնական ընթացք:
Անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի:
Պապիկյանը հանդիպել է նաև Իտալիայի և Շվեդիայի պաշտպանության նախարարների հետ։
Փետրվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մեկնել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն՝ մասնակցելու Մյունխենի անվտանգության համաժողովին։ Նախատեսված են ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի երկկողմ հանդիպումներ գործընկերների հետ։

14 Февраль 2025 - 13:21 AMT
Находящийся с рабочим визитом в Мюнхене министр обороны Армении Сурен Папикян 14 февраля встретился с министром обороны Люксембурга Юрико Бакес.
Стороны обсудили ход реализации договоренностей, достигнутых на встрече в июне 2024 года, и договорились придать сотрудничеству практическое развитие в ближайшее время.
Были затронуты также вопросы международной и региональной безопасности.
Папикян также провел встречи с министрами обороны Италии и Швеции.
13 февраля министр обороны Армении Сурен Папикян отправился в Германию для участия в Мюнхенской конференции по безопасности. Запланированы двусторонние встречи с руководителями оборонных ведомств партнерских стран.