Աշխատանքային այցով Մյունխենում գտնվող պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը փետրվարի 14-ին հանդիպել է Լյուքսեմբուրգի Մեծ Դքսության պաշտպանության նախարար Յուրիկո Բակեսի հետ։
Քննարկվել է 2024 թվականի հունիսին տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ընթացքը: Կողմերը պայմանավորվել են մոտ ապագայում համագործակցությանը հաղորդել գործնական ընթացք:
Անդրադարձ է կատարվել նաև միջազգային ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցերի:
Պապիկյանը հանդիպել է նաև Իտալիայի և Շվեդիայի պաշտպանության նախարարների հետ։
Փետրվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մեկնել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն՝ մասնակցելու Մյունխենի անվտանգության համաժողովին։ Նախատեսված են ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի երկկողմ հանդիպումներ գործընկերների հետ։

Armenian Defense Minister Suren Papikyan, who is on a working visit to Munich, met with Luxembourg’s Minister of Defense Yuriko Backes on February 14.
The two officials reviewed the implementation of agreements reached during their June 2024 meeting and agreed to take practical steps to enhance cooperation in the near future.
They also discussed international and regional security matters.
Papikyan also held meetings with the Defense Ministers of Italy and Sweden.
On February 13, Armenian Defense Minister Suren Papikyan traveled to Germany to participate in the Munich Security Conference. Bilateral meetings with partner nations’ defense officials are planned.