Փետրվարի 14-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է Բելգիայի Թագավորության պաշտպանության նախարար Թեո Ֆրանկենի հետ, շնորհավորել նոր պաշտոնի ստանձնման առթիվ, մաղթել հաջողություններ և արտահայտել համոզմունք, որ երկու երկրների պաշտպանության ոլորտում համագործակցությունը կշարունակի զարգանալ ու ընդլայնվել։
Հանդիպման ընթացքում նախարարները քննարկել են Հայաստան-Բելգիա պաշտպանական համագործակցությանը վերաբերող մի շարք հարցեր։
Ընդգծվել է, որ երկու երկրների միջև փոխգործակցությունն ունի մեծ ներուժ, և ձեռք է բերվել պայմանավորվածություն՝ շարունակելու համատեղ աշխատանքները դրա հետագա ամրապնդման ուղղությամբ։
Պապիկյանը հանդիպել է նաև Իտալիայի և Շվեդիայի պաշտպանության նախարարների հետ։
Փետրվարի 13-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը մեկնել է Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետություն՝ մասնակցելու Մյունխենի անվտանգության համաժողովին։ Նախատեսված են ՀՀ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարի երկկողմ հանդիպումներ գործընկերների հետ։

On February 14, Armenian Defense Minister Suren Papikyan met with Belgian Defense Minister Theo Francken. He congratulated Francken on his appointment, wished him success, and expressed confidence that defense cooperation between the two countries would continue to grow and expand.
During the meeting, the ministers discussed various aspects of Armenia-Belgium defense cooperation.
Both sides emphasized the strong potential for collaboration and agreed to continue joint efforts to further strengthen ties.
Papikyan also met with the Defense Ministers of Italy and Sweden.
On February 13, Armenian Defense Minister Suren Papikyan traveled to Germany to participate in the Munich Security Conference. Bilateral meetings with defense counterparts are scheduled.