Երևանում ավազակային հարձակում կատարելու և 50 հազար դոլար հափշտակելու կասկածանքով ձերբակալվել է 4 օտարերկրացի: Քրեական ոստիկանության ծառայողները նրանց հայտնաբերել և ներկայացրել են նախաքննական մարմին։ Այս մասին հայտնել է ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը, տեղեկացնում է Factor.am-ը։
Նրա խոսքով՝ հափշտակված գումարի մի մասը հայտնաբերվել է։
Փետրվարի 12-ին՝ ժամը 18:00-ին, շտապօգնության ենթակայանից ՆԳՆ ոստիկանություն հաղորդում էր ստացվել, որ Րաֆֆու փողոցում 61-ամյա տղամարդ գլխի վնասվածք է ստացել։
«Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ տեղի է ունեցել ավազակային հարձակում։ Ոստիկանները փողոցում հայտնաբերել են արնանման հետքեր, գազային ատրճանակի պարկուճներ»,- հայտնել էր ՆԳՆ մամուլի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը։

Four foreign nationals were arrested in Yerevan on suspicion of committing an armed robbery and stealing $50,000. Officers from the Criminal Police identified and presented them to the investigative authorities, according to Narek Sargsyan, spokesperson for the Ministry of Internal Affairs, Factor.am reports.
According to him, part of the stolen money has been recovered.
On February 12 at 6:00 PM, the Ministry of Internal Affairs received an emergency call reporting that a 61-year-old man had suffered a head injury on Raffi Street.
"Preliminary information suggests an armed robbery took place. Police found bloodstains and gas pistol cartridges at the scene," said Narek Sargsyan, the ministry’s spokesperson.