Փետրվարի երրորդ տասնօրյակում Հայաստանում կանխատեսվում են 2024-2025 թվականի ձմեռվա ամենացածր ջերմաստիճանները։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
Նա նշել է, որ փետրվարը դեռ չի ասել իր վերջին խոսքը։
«Փետրվարը, մոտենալով իր կեսին, ձմեռային եղանակ բերեց հանրապետություն, նույնիսկ Երևան քաղաքում մի քանի օրով, այս ձմեռվա ընթացքում առաջին անգամ ձնածածկույթ հաստատվեց:
Եղանակի կանխատեսման որոշ թվային մոդելների համաձայն՝ փետրվարի երրորդ տասնօրյակում մեր հանրապետությունում սպասվում են 2024-2025 թվականի ձմեռվա ամենացածր ջերմաստիճանները»,- գրել է Լևոն Ազիզյանը։

В Армении в третьей декаде февраля ожидаются самые низкие температуры зимы 2024-2025 годов, сообщил Левон Азизян, директор Центра гидрометеорологии и мониторинга. Прогноз он опубликовал на своей странице в Facebook.
Азизян отметил, что февраль еще не сказал своего последнего слова.
«Приближаясь к середине, февраль принес в республику настоящую зиму. Даже в Ереване впервые за этот сезон образовался снежный покров, который продержался несколько дней.
Согласно некоторым числовым моделям прогноза погоды, в третьей декаде февраля в нашей стране ожидаются самые низкие температуры зимнего сезона 2024-2025 годов», – написал Левон Азизян.