Մյունխենում կայացել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Գերմանիայի հայ համայնքի ներկայացուցիչների հետ, որի ընթացքում նա ներկայացրել է Հայաստանի առջև ծառացած մարտահրավերները և դրանց հաղթահարման ուղղությամբ ձեռնարկվող քայլերը։
Փաշինյանն անդրադարձել է ՀՀ կառավարության ներքին և արտաքին քաղաքականության առաջնահերթություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանային խաղաղության ապահովմանն ուղղված ջանքերին։
Վարչապետը պատասխանել է ներկաների հարցերին, որոնք վերաբերել են պետական կառավարման համակարգին, բարեփոխումների գործընթացին, Հայաստան-Սփյուռք հարաբերություններին, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության տարբեր ոլորտներում իրականացվող ծրագրերին։

В Мюнхене состоялась встреча премьер-министра Армении Никола Пашиняна с представителями армянской общины Германии, в ходе которой он представил вызовы, стоящие перед Арменией, и шаги по их преодолению.
Пашинян затронул приоритеты внутренней и внешней политики армянского правительства, а также усилия по обеспечению регионального мира.
Премьер-министр также ответил на вопросы участников, касающиеся системы государственного управления, процесса реформ, отношений Армения–Диаспора, а также различных правительственных программ.