Երևանում ապրելու ծախսերը գերազանցում են Մոսկվայի, Թբիլիսիի, Բաթումիի, Պեկինի, Ռիոյի, Բուդապեշտի, Բաքվի և մի շարք այլ մեծ քաղաքների ծախսերը։ Այդ մասին հայտնել է ԱԺ նախկին պատգամավոր Արմեն Եղիազարյանը՝ հղում անելով «Cost of Living Plus Rent Index by City2025» ուսումնասիրության տվյալներին։
Համաձայն վարկանիշային ցուցակի՝ Երևանը տարածաշրջանում ամենաթանկ քաղաքն է՝ զբաղեցնելով 179-րդ հորիզոնականը։ Ապրելու ավելի մատչելի պայմաններ են արձանագրվել Մոսկվայում (210-րդ տեղ), Անկարայում (214), Թբիլիսիում (222), Բաքվում (256), Բաթումում (257) և Թեհրանում (267), հայտնում է Panorama.am-ը։
Երևանում կյանքի արժեքը գերազանցում է նաև Պեկինի (184-րդ տեղ), Վարշավայի (181), Բուենոս Այրեսի (196), Բուդապեշտի (200), Սան Պաուլոյի (243), Ռիո դե Ժանեիրոյի (269), Մինսկի (281) և Նովոսիբիրսկի (303) ցուցանիշները։
Աշխարհում կյանքի ամենաբարձր ծախսերն արձանագրվել են Նյու Յորքում, Սան Ֆրանցիսկոյում, Ցյուրիխում, Ժնևում, Բոստոնում, Սինգապուրում, Վաշինգտոնում և մի շարք այլ խոշոր քաղաքներում։

Yerevan's living costs exceed those of Moscow, Tbilisi, Batumi, Beijing, Rio de Janeiro, Budapest, Baku, and several other major cities. This was reported by former MP Armen Yeghiazaryan, citing data from the "Cost of Living Plus Rent Index by City 2025" study.
According to the ranking, Yerevan is the most expensive city in the region, ranking 179th globally. In comparison, living is more affordable in Moscow (210th), Ankara (214th), Tbilisi (222nd), Baku (256th), Batumi (257th), and Tehran (267th), as reported by Panorama.am .
Yerevan also surpasses Beijing (184th), Warsaw (181st), Buenos Aires (196th), Budapest (200th), São Paulo (243rd), Rio de Janeiro (269th), Minsk (281st), and Novosibirsk (303rd) in living costs.
The highest living expenses worldwide have been recorded in New York, San Francisco, Zurich, Geneva, Boston, Singapore, Washington, and several other major cities.