ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Մխիթար Հայրապետյանը IDEX2025-ի շրջանակում կարճ զրույց է ունեցել Դուբայի թագաժառանգ Համդան իբն Մոհամմադ ալ-Մաքթումի հետ, հայտնում է նախարարությունը։
Հայրապետյանը փետրվարի 18-ին Աբու Դաբիում հանդիպում է ունեցել Արաբական Միացյալ Էմիրությունների (ԱՄԷ) պաշտպանության հարցերով պետնախարար Մուհամմադ բին Մուբարաք բին Ֆադել Ալ-Մազրուեի հետ:
Հայրապետյանը ներկայացրել է ոլորտի զարգացմանն ուղղված քայլերն ու տեսլականը, իրականացվող ծրագրերն ու աշխատանքները:
Հանդիպմանը քննարկվել են երկկողմ հետաքրքություն ներկայացնող մի շարք հարցեր, ինչպես նաև համատեղ ծրագրեր իրականացնելու հնարավորություններն ու հեռանկարները:
Պայմանավորվածություններ են ձեռք բերվել տարբեր ձևաչափերով փոխգործակցությունն ընդլայնելու և զարգացնելու ուղղությամբ:
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՀՀ ԲՏԱ նախարարի առաջին տեղակալ Գևորգ Մանթաշյանը և Ռազմարդյունաբերության կոմիտեի նախագահ Արամ Ջիվանյանը։

Armenia’s Minister of High-Tech Industry Mkhitar Hayrapetyan had a brief conversation with Dubai Crown Prince Hamdan bin Mohammed Al Maktoum on the sidelines of IDEX2025, the ministry reported.
On February 18, Hayrapetyan met with the UAE’s State Minister for Defense Affairs, Mohammed bin Mubarak bin Fadel Al Mazrouei, in Abu Dhabi.
The Armenian minister presented steps and initiatives aimed at the development of the sector, highlighting ongoing projects and future strategies.
The meeting addressed a range of issues of mutual interest, as well as potential areas for cooperation and joint projects.
Agreements were reached to expand and strengthen bilateral collaboration through various formats.
Deputy Minister of High-Tech Industry Gevorg Mantashyan and Chairman of the Military-Industrial Committee Aram Jivanyan also attended the meeting.