Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարությունն արձագանքել է Վրաստանի Առաջին ալիքի հարցմանը՝ վերահաստատելով, որ ՀՀ–ն միանշանակ ճանաչում է Վրաստանի տարածքային ամբողջականությունը։
«Ինչպես բազմիցս հաստատել է Հայաստանի բարձրագույն ղեկավարությունը, մենք միանշանակ ճանաչում ենք Վրաստանի տարածքային ամբողջականությունը»,–ասվում է պատասխանում, հայտնում է 1tv.ge-ն։
Հեռուստաալիքի հրապարակման համաձայն, ՀՀ ԱԳՆ-ին հարցում է ուղղվել այն մասին, թե ինչպիսին է պաշտոնական Երևանի վերաբերմունքը Աբխազիայում փետրվարի 15-ին կայացած «այսպես կոչված նախագահական ընտրություններին»։

Armenia’s Ministry of Foreign Affairs (MFA) has responded to an inquiry from Georgia’s First Channel, reiterating that Armenia unequivocally recognizes Georgia's territorial integrity.
"As Armenia’s highest leadership has repeatedly affirmed, we unequivocally recognize Georgia's territorial integrity," the response states, as reported by 1tv.ge .
According to the TV channel’s publication, Armenia’s MFA was asked about Yerevan’s official stance “on the so-called presidential elections held in Abkhazia” on February 15.