«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը նամակներ է հղել ՀՀ–ում հավատարմագրված դեսպաններին Բաքվի բանտում գտնվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի միջազգային հանրությանը հասցեագրված հայտարարության վերաբերյալ։ Նա այդ մասին հայտնել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նա նշել է, որ այս ուղերձը հնչեցվել է Վարդանյանի՝ ընտանիքի հետ ունեցած հեռախոսազրույցի ընթացքում և միտված է կեղծ «դատավարության» դեմ բողոքի արտահայտմանը։
«Միջազգային հանրությունը կարող է և պետք է հրատապ քայլեր գործադրի Բաքվի բանտերում գտնվող մեր հայրենակիցներին անհապաղ ազատ արձակելու ուղղությամբ։

Лидер партии «Страна для жизни» Мане Тандилян направила письма послам, аккредитованным в Армении, по поводу заявления, адресованного международному сообществу бывшим государственным министром Арцаха Рубеном Варданяном, который находится в бакинской тюрьме. Об этом она сообщила на своей странице в Facebook.
По словам Тандилян, это заявление прозвучало во время телефонного разговора Варданяна с семьей и было направлено на выражение протеста против сфабрикованного «судебного процесса».
«Международное сообщество может и должно предпринять срочные меры для немедленного освобождения наших соотечественников, находящихся в тюрьмах Баку.
В данной ситуации молчание столь же преступно, как и само преступление», — говорится в ее публикации.