Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ու ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին հանդիպել են՝ քննարկելու երկկողմ համագործակցությունը, հայտնում է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանատունը։
«Հայաստանի մայրաքաղաք և մեր դեսպանությունը հյուրընկալող քաղաք Երևանը Ֆրանսիայի Լիոն, Մարսել, Փարիզ, Նիս քաղաքների և Իլ-դը-Ֆրանս շրջանի գործընկերն է։
Ֆրանսիայի դեսպան Օլիվիե Դըկոտինյին և Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ամփոփեցին մեր համագործակցությանն ու 1.2 մլն բնակչություն ունեցող այս քաղաքի հավակնոտ ծրագրերին առնչվող հարցե»,- ասվում է դեսպանատան հաղորդագրության մեջ։

Yerevan Mayor Tigran Avinyan and French Ambassador to Armenia Olivier Decottignies met to discuss bilateral cooperation, according to the French Embassy in Armenia.
"Armenia’s capital, which hosts our embassy, maintains partnerships with Lyon, Marseille, Paris, Nice, and the Île-de-France region.
French Ambassador Olivier Decottignies and Yerevan Mayor Tigran Avinyan reviewed our cooperation and discussed key aspects of the city’s ambitious plans for its 1.2 million residents," the embassy's statement reads.