Հաշվի առնելով առատ ձյան տեղումներն ու սպասվող եղանակային զարգացումները՝ որոշվել է փետրվարի 21-ին դպրոցներում դասերը հետաձգել՝ պայմանով, որ դրանք կլրացվեն կիսամյակի ընթացքում։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանը։
Երևանի պետական համալսարանը հայտարարել է, որ փետրվարի 21–ին դասերը տեղի կունենան հեռավար ձևաչափով՝ պայմանավորված եղանակային անբարենպաստ պայմաններով։
Երևանի պետական բժշկական համալսարանում փետրվարի 21-ին նախատեսված դասապրոցեսը և քննությունները չեղարկվել են՝ պայմանավորված եղանակային պայմաններով և սպասվող տեղումներով։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ԵՊԲՀ ռեկտոր Արմեն Մուրադյանը։
«Փետրվարի 21-ին նախատեսված քննությունները կտեղափոխվեն փետրվարի 24-ին, իսկ բաց թողնված դասերը կլրացվեն հաջորդ շաբաթվա ընթացքում», – գրել է ռեկտորը։

С учетом обильных осадков и ожидаемых погодных условий занятия в школах 21 февраля будут отложены, с последующим восполнением в течение семестра. Об этом сообщила министр образования, науки, культуры и спорта Армении Жанна Андреасян на своей странице в Facebook.
Ереванский государственный университет (ЕГУ) объявил, что занятия 21 февраля пройдут в дистанционном формате из-за неблагоприятных погодных условий.
В Ереванском государственном медицинском университете (ЕГМУ) занятия и экзамены 21 февраля отменяются.
Учебный процесс в ЕГМУ 21 февраля отменен из-за неблагоприятных погодных условий и ожидаемых осадков. Об этом сообщил ректор ЕГМУ Армен Мурадян на своей странице в Facebook.
«Экзамены, запланированные на 21 февраля, перенесены на 24 февраля, а пропущенные занятия будут восполнены в течение следующей недели», – написал ректор.