Թուրքիայի իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցությունից պատգամավոր Սելամի Ալթընոքն, անդրադառնալով Վիեննայում ՀՀ պատգամավորների հետ հանդիպմանը, այն արդյունավետ է անվանել։ Նա այդ մասին գրել է X-ի իր միկրոբլոգում։
«Մենք արդյունավետ հանդիպում ունեցանք մեր երկրի և հարևան երկրների հարաբերությունների վերաբերյալ։ Հուսով եմ՝ հանդիպումն օգտակար կլինի երկու երկրների համար»,- ասվում է գրառման մեջ։
Հանդիպումը տեղի է ունեցել ԵԱՀԿ Խորհրդարանական վեհաժողովի շրջանակում։
Ավելի վաղ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդանյանը հայտնել էր, որ հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջև հարաբերությունների կարգավորմանը վերաբերող հարցեր, կողմերը կարևորել են տարածաշրջանի ճանապարհների և այլ ենթակառուցվածքների շուտափույթ ապաշրջափակումն ու տնտեսական հարաբերությունների զարգացումը։

Turkish MP Selami Altınok from the ruling Justice and Development Party (AKP) called his meeting with Armenian MPs in Vienna "productive." He shared his opinion on X.
"We had a productive meeting regarding our country's relations with neighboring states. I hope this meeting will be beneficial for both nations," the post read.
The meeting took place within the framework of the OSCE Parliamentary Assembly.
Earlier, Armenian MP Sargis Khandanyan from the ruling Civil Contract faction stated that the discussions focused on normalizing relations between the two countries. Both sides emphasized the urgent need to unblock regional transport routes and develop economic ties.