Վատ եղանակային պայմանները դժվարություններ են ստեղծել Հայաստանի մի շարք ճանապարհահատվածներում, որտեղ առկա են փակ և դժվարանցանելի հատվածներ:
Փետրվարի 24-ի՝ ժամը 9:00-ի դրությամբ, Ջերմուկի խաչմերուկից մինչև Կապան ճանապարհները փակ են ծանրաքաշ և կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար, իսկ մյուս տրանսպորտային միջոցների համար՝ դժվարանցանելի, հայտնում է ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը։
Սաստիկ բքի հետևանքով Թթուջուր-Նավուր ճանապարհը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Նաիրիի, Աշոցքի, Ամասիայի, Ախուրյանի, Վանաձորի, Սևանի, Գավառի, Տաշիրի, Ապարանի, Արագածի, Արթիկի, Հրազդանի, Դիլիջանի, Թալինի, Սիսիանի, Գորիսի, Կապանի, Սպիտակի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին, ինչպես նաև Մարտունի-Վարդենիս ճանապարհահատվածում և Տիգրանաշենի ոլորաններում տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց։
Միջպետական և հանրապետական նշանակության մյուս ճանապարհները բաց են։
Ճանապարհաշինարարներy շարունակում են մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները ճանապարհներին։
Առաջիկա օրերին սպասվում է հիմնականում առանց տեղումների, սակայն ցուրտ և քամոտ եղանակ։
Փետրվարի 24-25-ին, 26-ի ցերեկը, 27-ի գիշերը և 28-ին հանրապետության տարածքում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Քամին հարավարևմտյան է՝ 3-6 մ/վ, սակայն փետրվարի 24-ին և 26-ին այն կուժգնանա՝ հասնելով 15-18 մ/վ, իսկ փետրվարի 25-ին՝ 17-20 մ/վ։
Օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 24-ի գիշերը նվազել է 6-9 աստիճանով։
Երևանում փետրվարի 24-26-ին, 27-ի գիշերը և 28-ին տեղումներ չեն կանխատեսվում։
Մայրաքաղաքում ջերմաստիճանը ցերեկը կլինի -1․․․ -3 աստիճան, իսկ երեկոյան կնվազի՝ հասնելով -6․․․ -8 աստիճանի։
Ստեփանծմինդա-Լարս ճանապարհը փակ է միայն բեռնատարների համար, հայտնում է փրկարար ծառայությունը։
«Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ճանապարհը փակ է միայն բեռնատարների համար», – նշված է հաղորդագրության մեջ։

По состоянию на 9:00 утра 24 февраля сильный снегопад и метель привели к закрытию ряда дорог и осложнению движения в нескольких регионах Армении.
Дорога от перекрестка Джермука до Капана закрыта для грузовиков и автопоездов. Перевал Варденяц закрыт для транспорта с прицепами и труднопроходим для остальных автомобилей, сообщает спасательная служба Министерства внутренних дел.
Из-за сильной метели дорога Ттуджур-Навур полностью закрыта для всех видов транспорта.
Гололедица зафиксирована на дорогах в регионах Наири, Ашоцк, Амасия, Ахурян, Ванадзор, Севан, Гавар, Ташир, Апаран, Арагац, Артик, Раздан, Дилижан, Талин, Сисиан, Горис, Капан и Спитак. Также лед наблюдается на участке Мартуни-Варденис и на поворотах Тигранашена.
Остальные межгосударственные и республиканские дороги остаются открытыми. Дорожные службы продолжают расчистку снега и обработку покрытия песчано-солевой смесью.
В ближайшие дни ожидается холодная и ветреная погода без осадков.
С 24 по 25 февраля, днем 26-го, ночью 27-го и 28-го февраля осадков не ожидается. Ветер юго-западный 3-6 м/с, но 24 и 26 февраля усилится до 15-18 м/с, а 25 февраля достигнет 17-20 м/с.
В ночь на 24 февраля температура снизилась на 6-9 градусов.
В Ереване 24-26 февраля, ночью 27-го и 28-го осадков не прогнозируется. Днем температура составит -1…-3°C, а ночью опустится до -6…-8°C.
Дорога Степанцминда-Ларс закрыта только для грузовиков, сообщает спасательная служба.
Согласно информации, полученной от Департамента по чрезвычайным ситуациям МВД Грузии и Центра кризисного управления МЧС РФ по Северной Осетии, дорога Степанцминда-Ларс остается закрытой только для грузового транспорта.