Փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորած պատվիրակությունը մարտին կմեկնի Փարիզ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը որոշում է ստորագրել։
Պատվիրակությունը ֆրանսիայում կլինի մարտի 5-7-ը։
Պատվիրակության կազմում ընդգրկվել է նաև Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը։
Պատվիրակության՝ Ֆրանսիայի Հանրապետություն գործուղման հետ կապված ծախսերը, համաձայն փաստացի կատարված ծախսերը հիմնավորող փաստաթղթերի, կատարել՝
– Տիգրան Խաչատրյանինը, Արման Ադիլխանյանինը, Անահիտ Ավետիսյանինը, ինչպես նաև հուշանվերների ձեռքբերման և թարգմանչական ծառայության հետ կապված ծախսերը՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի պահպանման ծախսերում արտասահմանյան գործուղումների համար նախատեսված միջոցների հաշվին.
– Դավիթ Խուդաթյանինը և Քրիստինե Ղալեչյանինը՝ ՀՀ 2025 թվականի պետական բյուջեով ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությանը հատկացված միջոցների հաշվին․
– Վահե Հովհաննիսյանինը՝ ՀՀ 2025 թվականի պետական բյուջեով Հայաստանի Հանրապետության ֆինանսների նախարարությանը հատկացված միջոցների հաշվին.
– Վահան Կոստանյանինը՝ ՀՀ 2025 թվականի պետական բյուջեով Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությանը հատկացված միջոցների հաշվին։ Խաչատրյանը գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում վարչապետին հաշվետվություն կներկայացնի Ֆրանսիա գործուղման արդյունքների մասին։

24 Февраль 2025 - 13:57 AMT
Вице-премьер Тигран Хачатрян возглавит официальную делегацию, которая в марте отправится в Париж. Премьер-министр Никол Пашинян подписал решение, одобряющее поездку.
Делегация будет находиться во Франции с 5 по 7 марта.
В ее состав вошел также посол Армении во Франции Арман Хачатрян.
Расходы, связанные с поездкой, будут покрыты на основании подтверждающих документов. Затраты на Тиграна Хачатряна, Армана Адилханяна, Анахит Аветисян, а также расходы на приобретение сувениров и переводческие услуги будут профинансированы из бюджета, выделенного на зарубежные командировки Аппарата премьер-министра.
Расходы Давида Худатяна и Кристине Галечян будут покрыты за счет средств, выделенных Министерству территориального управления и инфраструктур Армении в рамках госбюджета на 2025 год.
Затраты Ваге Ованнисяна будут оплачены из бюджета, выделенного Министерству финансов Армении на 2025 год.
Расходы Вагана Костаняна будут покрыты за счет средств, выделенных Министерству иностранных дел Армении в рамках бюджета на 2025 год.