Պրոդյուսեր Ռուբեն Մխիթարյանը, որը մտադիր է մասնակցել Գյումրիի քաղաքապետի ընտրություններին, հայտարարել է, որ Hayat project խմբի ռեսուրսը չի օգտագործելու նախընտրական քարոզարշավի ժամանակ։
«Hayat project-ի երեխեքի հանրային ռեսուրսը չեմ օգտագործելու։ Պնդում եմ։ Որ Hayat project-ը Գյումրիում համերգ տալու է, ու այդ համերգին հազարավոր մարդիկ են գալու, փաստ է, բայց դա չի լինելու քարոզարշավի ընթացքում»,- ասել է Մխիթարյանն Irakanum. am–ին։
«Hayat project-ը «Ես քո Արցախն եմ, դու՝ իմ Հայաստանը» երգից հետո այլևս բիզնես պրոեկտ չէ, ամբողջ հայ ժողովրդին է, բոլորինն է»,- ասել է խմբի հիմնադիրը։
Մխիթարյանը նաև կոչ է արել շոու բիզնեսի ներկայացուցիչներին խուսափել իշխանության քարոզարշավին մասնակցելուց՝ օրվա հացը վաստակելու պատճառաբանությամբ։
«Հավատացեք, էդ մի օրվա հացը բացարձակապես ձեզ չի փրկելու։ Իսկ այն մարդիկ, որ այնուհանդերձ որոշելու են, որ պիտի գան «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզարշավին մասնակցելու ու սատարելու, ինձ համար համարվելու են ՔՊ-ի գաղափարակից մարդիկ և պետք է պատրաստ լինեն, որ նույնաչափ կրելու են քննադատությունների հետևանքները»,- ասել է Ռուբեն Մխիթարյանը։
Գյումրիի ավագանու արտահերթ ընտրությունները կայանալու են մարտի 30–ին։
Հոկտեմբերին Գյումրու ավագանու «Բալասանյան դաշինքի» 14 անդամները, այդ թվում՝ քաղաքապետ Վարդգես Սամսոնյանը, վայր դրեցին իրենց մանդատները։ Դրանից հետո ինքնաբացարկ հայտնեցին նաև դաշինքի ցուցակի բոլոր ներկայացուցիչները։

25 Февраль 2025 - 09:15 AMT
Продюсер Рубен Мхитарян, намеренный участвовать в выборах мэра Гюмри, заявил, что не будет использовать ресурсы Hayat project во время предвыборной кампании.
«Я не буду использовать общественные ресурсы Hayat project. Подчеркиваю это. Да, Hayat project даст концерт в Гюмри, и на него придут тысячи людей – это факт, но это не будет частью предвыборной кампании», – сказал Мхитарян в интервью Irakanum.am .
«После песни Я твой Арцах, ты – моя Армения Hayat project перестал быть коммерческим проектом. Теперь он принадлежит всему армянскому народу», – отметил основатель группы.
Мхитарян также призвал представителей шоу-бизнеса избегать участия в агитации властей, даже если это их способ заработка.
«Поверьте, этот однодневный заработок вас абсолютно не спасет. А те, кто все же решит участвовать в предвыборной кампании партии Гражданский договор и поддерживать ее, для меня будут считаться ее единомышленниками и должны быть готовы к критике», – заявил Мхитарян.
*Досрочные выборы в городской совет Гюмри состоятся 30 марта.
В октябре 14 членов фракции Aльянс «Баласанян», включая мэра Вардежеса Самсоняна, сложили свои мандаты. После этого от участия отказались и все оставшиеся кандидаты из списка альянса.*