Հայաստանում Ռումինիայի դեսպան Կոռնել Իոնեսկուն միացել է ԵՄ դիտորդական առաքելության պարեկությանը Վայոց Ձորի մարզի Խաչիկ գյուղի հատվածում։ Այդ մասին ասվում է ՀՀ-ում ԵՄ դիտորդական առաքելության X-ի միկրոբլոգում։
«Պատիվ էր հյուրընկալել Հայաստանում Ռումինիայի դեսպան Կոռնել Իոնեսկուին։ Նա ծանոթացել է առաքելության գործունեությանը, տեղում առկա իրավիճակին և միացել է պարեկությանը Խաչիկում»,- ասված է գրառման մեջ։
Նշվում է, որ Ռումինիան ԵՄ դիտորդական առաքելության կազմում ներգրավված դիտորդների թվով երկրորդ երկիրն է։

Посол Румынии в Армении Корнел Ионеску присоединился к патрулированию Европейской мониторинговой миссии (EUMM) в районе села Хачик в Вайоцдзорской области. Об этом сообщила миссия ЕС в Армении в своем микроблоге на платформе X.
«Было честью принять в Армении посла Румынии Корнела Ионеску. Он ознакомился с деятельностью миссии, оценил ситуацию на месте и принял участие в патрулировании в Хачике», — говорится в сообщении.
Румыния является второй страной по численности наблюдателей, задействованных в мониторинговой миссии ЕС.