Փետրվարի 25-ին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը հանդիպում է ունեցել Միացյալ Թագավորության Արտաքին գործերի, Համագործակցության և Զարգացման գրասենյակի Արևելյան Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի բաժնի ղեկավար, Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի հարցերով հատուկ բանագնաց Քրիս Ալանի հետ։
Հանդիպման ընթացքում ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացը, ինչպես նաև Հայաստանի տեսլականը Հարավային Կովկասում կայունության և երկարատև խաղաղության ապահովման վերաբերյալ։
Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ կառավարության մշակած «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագիծը, որը միտված է տարածաշրջանում տրանսպորտային կապուղիների ապաշրջափակմանը։ Պարույր Հովհաննիսյանը վերահաստատել է այս հարցում Հայաստանի պատրաստակամությունը։
Բացի այդ, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել նաև Հայաստանի և Միացյալ Թագավորության երկկողմ համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցերի։

On February 25, Armenia’s Deputy Foreign Minister Paruyr Hovhannisyan met with Chris Allan, the UK Foreign, Commonwealth & Development Office’s Head of Eastern Europe and Central Asia and Special Envoy for the Armenia-Azerbaijan peace process.
During the meeting, Hovhannisyan presented the normalization process of Armenia-Azerbaijan relations, as well as Armenia’s vision for ensuring stability and lasting peace in the South Caucasus.
The sides also discussed the Armenian government’s Crossroads of Peace initiative, aimed at unblocking regional transport links. Hovhannisyan reaffirmed Armenia’s commitment to this process.
Additionally, the meeting covered several issues related to bilateral cooperation between Armenia and the United Kingdom.