Դատարանի վճռով Երևանի Ծիծեռնակաբերդի խճուղուն հարող 12,400 քմ մակերեսով հողատարածքը ճանաչվել է որպես ապօրինի ձեռքբերված գույք և վերադարձվել է ՀՀ–ին։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշել է, որ տարածքի շուկայական արժեքը մոտ 730 միլիոն դրամ է։
«Դատարանի վճռով Երևան քաղաքի Ծիծեռնակաբերդի խճուղուն հարող տարածքում գտնվող՝ 12 հազար 400 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ, որպես ապօրինի ձեռքբերված գույք, վերականգնվել է Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքը: Շուկայականին մոտարկված արժեքը՝ 730 միլիոն դրամ»,–ասվում է գրառման մեջ։

26 Февраль 2025 - 11:20 AMT
Суд признал земельный участок площадью 12 400 кв. м возле шоссе Цицернакаберд в Ереване незаконно приобретенной собственностью и постановил вернуть его Армении.
Об этом сообщил премьер-министр Никол Пашинян на своей странице в Facebook, отметив, что рыночная стоимость участка составляет около 730 млн драмов.
«Решением суда восстановлено право собственности Республики Армения на земельный участок площадью 12 400 кв. м в районе шоссе Цицернакаберд в Ереване, который был признан незаконно приобретенной собственностью. Его ориентировочная рыночная стоимость составляет 730 миллионов драмов», — написал Пашинян.