Դատարանի վճռով Երևանի Ծիծեռնակաբերդի խճուղուն հարող 12,400 քմ մակերեսով հողատարածքը ճանաչվել է որպես ապօրինի ձեռքբերված գույք և վերադարձվել է ՀՀ–ին։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նա նշել է, որ տարածքի շուկայական արժեքը մոտ 730 միլիոն դրամ է։
«Դատարանի վճռով Երևան քաղաքի Ծիծեռնակաբերդի խճուղուն հարող տարածքում գտնվող՝ 12 հազար 400 քմ մակերեսով հողամասի նկատմամբ, որպես ապօրինի ձեռքբերված գույք, վերականգնվել է Հայաստանի Հանրապետության սեփականության իրավունքը: Շուկայականին մոտարկված արժեքը՝ 730 միլիոն դրամ»,–ասվում է գրառման մեջ։

A court ruling has recognized a 12,400-square-meter land plot near Tsitsernakaberd Highway in Yerevan as illegally acquired property and has returned it to Armenia.
Prime Minister Nikol Pashinyan announced this on his Facebook page, stating that the land's market value is approximately AMD 730 million .
"The court has restored the ownership rights of the Republic of Armenia over a 12,400-square-meter land plot near Tsitsernakaberd Highway in Yerevan, recognizing it as illegally acquired property. Its estimated market value is AMD 730 million ," Pashinyan wrote.