2024-ին ՀՀ և Ադրբեջանի ղեկավարները հանդիպել են 2 անգամ, ԱԳ նախարարները՝ 5։ Այդ մասին ասվում է կառավարության ծրագրի կատարման հաշվետվությունում, հայտնում է Radar Armenia-ն։
Բացի այդ, սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովը անցկացրել է 5 հանդիպում, իսկ երկու երկրների արտգործնախարարները հանդիպել են նույնքան անգամ։
Հայ-թուրքական հարաբերությունների համատեքստում 2024 թվականին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մեկ պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։
Հայաստանի և Թուրքիայի արտգործնախարարները հանդիպել են երկու անգամ և երկու հեռախոսազրույց ունեցել։
«Հայաստան-Թուրքիա ցամաքային սահմանի Մարգարա-Ալիջան անցակետում տեղի է ունեցել ՀՀ և ԹՀ հատուկ ներկայացուցիչների հինգերորդ հանդիպումը: ԱԳ նախարարը մասնակցել է նաև Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին և «3+3» ձևաչափի Ստամբուլում կայացած նախարարական հանդիպմանը: Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հաստատվել է ակտիվ երկխոսություն»,- նշված է զեկույցում։

В 2024 году премьер-министр Армении и президент Азербайджана провели две встречи, как указано в отчете о выполнении программы правительства, сообщает «Radar Armenia».
Кроме того, комиссия по делимитации и пограничной безопасности провела пять заседаний, а министры иностранных дел обеих стран встретились пять раз.
В контексте армяно-турецких отношений премьер-министр Никол Пашинян провел одну официальную встречу с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом в 2024 году. Министры иностранных дел двух стран встретились дважды и провели два телефонных разговора.
«Пятая встреча специальных представителей Армении и Турции состоялась на пограничном переходе Маргара-Алиджан. Министр иностранных дел также принял участие в Антальйском дипломатическом форуме и министерской встрече в формате '3+3', состоявшейся в Стамбуле. Между Арменией и Турцией установлен активный диалог», — говорится в отчете.