2024-ին ՀՀ և Ադրբեջանի ղեկավարները հանդիպել են 2 անգամ, ԱԳ նախարարները՝ 5։ Այդ մասին ասվում է կառավարության ծրագրի կատարման հաշվետվությունում, հայտնում է Radar Armenia-ն։
Բացի այդ, սահմանազատման և սահմանային անվտանգության հարցերով հանձնաժողովը անցկացրել է 5 հանդիպում, իսկ երկու երկրների արտգործնախարարները հանդիպել են նույնքան անգամ։
Հայ-թուրքական հարաբերությունների համատեքստում 2024 թվականին վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մեկ պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի հետ։
Հայաստանի և Թուրքիայի արտգործնախարարները հանդիպել են երկու անգամ և երկու հեռախոսազրույց ունեցել։
«Հայաստան-Թուրքիա ցամաքային սահմանի Մարգարա-Ալիջան անցակետում տեղի է ունեցել ՀՀ և ԹՀ հատուկ ներկայացուցիչների հինգերորդ հանդիպումը: ԱԳ նախարարը մասնակցել է նաև Անթալիայի դիվանագիտական ֆորումին և «3+3» ձևաչափի Ստամբուլում կայացած նախարարական հանդիպմանը: Հայաստանի և Թուրքիայի միջև հաստատվել է ակտիվ երկխոսություն»,- նշված է զեկույցում։

In 2024, the Prime Minister of Armenia and the President of Azerbaijan convened on two occasions, as detailed in the government's performance report.
Additionally, the commission on delimitation and border security conducted five sessions, and the foreign ministers of both nations met five times, according to Radar Armenia.
Regarding Armenian-Turkish relations, Prime Minister Nikol Pashinyan held one official meeting with Turkish President Recep Tayyip Erdoğan in 2024. The foreign ministers of the two countries met twice and had two phone conversations.
"The fifth meeting of the special representatives of Armenia and Turkey took place at the Margara-Alican land border crossing. The foreign minister also participated in the Antalya Diplomatic Forum and the '3+3' ministerial meeting held in Istanbul. Active dialogue has been established between Armenia and Turkey," the report states.