ՀՀ նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը Արգենտինա աշխատանքային այցի շրջանակում հանդիպում է ունեցել Արգենտինայի նախագահ Խավիեր Միլեյի հետ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արգենտինայի ներկայիս տնտեսական վիճակը և նախագահ Միլեյի ղեկավարած կառավարության կողմից իրականացվող բարեփոխումների ընթացքը։
Պետությունների ղեկավարները անդրադարձել են նաև հարավկովկասյան տարածաշրջանում ընթացող իրադարձություններին։ Վահագն Խաչատուրյանը ներկայացրել է Հայաստանի դիրքորոշումը խաղաղության հաստատման վերաբերյալ և ընդգծել այդ ուղղությամբ արձանագրված առաջընթացը։
Երկու երկրների միջև տնտեսական կապերի ամրապնդման նպատակով քննարկվել են առևտրատնտեսական համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները և դրանց խթանման ուղիները։ Կողմերն ընդգծել են, որ անհրաժեշտ է լիարժեքորեն օգտագործել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում առկա համագործակցության ներուժը։
Հանդիպման ավարտին Վահագն Խաչատուրյանը հրավիրել է Խավիեր Միլեյին այցելել Հայաստան՝ նրան ներկայացնելով համապատասխան առաջարկ։

В рамках рабочего визита в Аргентину президент Армении Ваагн Хачатурян встретился с президентом Аргентины Хавьером Милеем.
Стороны обсудили текущее экономическое положение Аргентины и проводимые правительством Милея реформы.
Лидеры также затронули ситуацию в Южном Кавказе. Хачатурян представил позицию Армении по вопросам мирного урегулирования и подчеркнул достигнутый прогресс в этом направлении.
В целях укрепления экономических связей между странами обсуждались перспективы расширения торгово-экономического сотрудничества и пути его стимулирования. Стороны подчеркнули необходимость максимально использовать потенциал взаимодействия в взаимовыгодных сферах.
В завершение встречи Хачатурян пригласил Милея посетить Армению, передав ему соответствующее приглашение.