Վիեննայում ՀՀ դեսպան Անդրանիկ Հովհաննիսյանը հանդիպում է ունեցել ՕՊԵԿ (Նավթ արտահանող երկրների կազմակերպություն) միջազգային զարգացման հիմնադրամի նախագահ Աբդուլհամիդ Ալխալիֆայի հետ։
Հիմնադրամի ղեկավարը բարձր է գնահատել Հայաստանի հետ առկա համագործակցությունը և գոհունակություն հայտնել Հիմնադրամի կողմից ՀՀ առաջնահերթություններին համահունչ ծրագրերի արդյունքներից։
Դեսպան Հովհաննիսյանն իր հերթին շնորհակալություն է հայտնել հիմնադրամին՝ Հայաստանի աջակցմանն ուղղված ծրագրերի համար, ընդգծելով դրանց դրական ազդեցությունը երկրի զարգացման օրակարգի վրա։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը վերահաստատել են իրենց պատրաստակամությունը՝ խորացնելու և ամրապնդելու Հայաստանի և ՕՊԵԿ միջազգային զարգացման հիմնադրամի միջև համագործակցությունը։

Armenia and the OPEC Fund for International Development are set to deepen their cooperation, focusing on programs aligned with Armenia’s development priorities.
Armenian Ambassador to Austria Andranik Hovhannisyan met with OPEC Fund for International Development (OFID) President Abdulhamid Al Khalifa in Vienna.
The OPEC Fund president praised the existing cooperation with Armenia and expressed satisfaction with the results of programs implemented in line with the country’s priorities.
Ambassador Hovhannisyan, in turn, thanked the Fund for its support, emphasizing the positive impact of these programs on Armenia’s development agenda.
During the meeting, both sides reaffirmed their commitment to strengthening and expanding cooperation between Armenia and the OPEC Fund.