ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը պաշտոնական այցի ընթացքում այցելել է Հունաստանի զինված ուժերի ցամաքային զորքերի ռազմական ակադեմիա, որտեղ հանդիպել է ակադեմիայի պետ, գեներալ-մայոր Անաստասիոս Պոլիխրոնոսի հետ։
Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը շրջայց է կատարել ակադեմիայի տարածքում՝ ծանոթանալով ուսումնական գործընթացի կազմակերպման ձևերին, կրթական ծրագրերին, ուսումնանյութական բազային, ինչպես նաև հանդիպելով այնտեղ սովորող հայ կուրսանտների հետ։
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պատվիրակությունը ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Արթուր Երոյանի գլխավորությամբ այցելել է Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբ։ Այցի շրջանակում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Երկուստեք բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև համագործակցության ներկայիս մակարդակը՝ կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ուղղություններով փորձի փոխանակման վերաբերյալ։

Lieutenant General Edvard Asryan, First Deputy Minister of Defense and Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces, visited Greece's Army Military Academy during an official trip, where he met with the academy's head, Major General Anastasios Polychronos.
Asryan and his delegation toured the academy’s facilities, familiarizing themselves with the structure of the training programs, educational curricula, and material resources. They also met with Armenian cadets studying at the academy.
Additionally, a delegation from the Armenian General Staff, led by Deputy Chief of the General Staff, Major General Artur Yeroyan, visited the Hellenic National Defense General Staff. The visit included discussions on Armenia-Greece defense cooperation.
Both sides highly valued the current level of collaboration between the two countries and agreed to exchange expertise in areas of mutual interest.