ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը պաշտոնական այցի ընթացքում այցելել է Հունաստանի զինված ուժերի ցամաքային զորքերի ռազմական ակադեմիա, որտեղ հանդիպել է ակադեմիայի պետ, գեներալ-մայոր Անաստասիոս Պոլիխրոնոսի հետ։
Էդվարդ Ասրյանի գլխավորած պատվիրակությունը շրջայց է կատարել ակադեմիայի տարածքում՝ ծանոթանալով ուսումնական գործընթացի կազմակերպման ձևերին, կրթական ծրագրերին, ուսումնանյութական բազային, ինչպես նաև հանդիպելով այնտեղ սովորող հայ կուրսանտների հետ։
ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պատվիրակությունը ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գեներալ-մայոր Արթուր Երոյանի գլխավորությամբ այցելել է Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության գլխավոր շտաբ։ Այցի շրջանակում քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Հունաստան համագործակցությանն առնչվող հարցեր։
Երկուստեք բարձր գնահատելով երկու երկրների միջև համագործակցության ներկայիս մակարդակը՝ կողմերը պայմանավորվածություն են ձեռք բերել փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ուղղություններով փորձի փոխանակման վերաբերյալ։

3 Март 2025 - 08:44 AMT
Первый заместитель министра обороны Армении, начальник Генерального штаба ВС генерал-лейтенант Эдвард Асрян в рамках официального визита посетил Военную академию сухопутных войск Греции, где провел встречу с начальником академии, генерал-майором Анастасиосом Полихроносом.
Возглавляемая Асряном делегация осмотрела территорию академии, ознакомилась с системой организации учебного процесса, образовательными программами, материально-технической базой, а также встретилась с обучающимися там армянскими курсантами.
Кроме того, делегация Генерального штаба ВС Армении во главе с заместителем начальника Генштаба, генерал-майором Артуром Ерояном, посетила Генеральный штаб национальной обороны Греции. В рамках визита обсуждались вопросы армяно-греческого сотрудничества в сфере обороны.
Стороны высоко оценили текущий уровень взаимодействия между странами и договорились об обмене опытом в ряде направлений, представляющих взаимный интерес.