Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է ուղարկել Բուլղարիայի Հանրապետության վարչապետ Ռոսեն Ժելյազկովին՝ Ազատագրման օրվա կապակցությամբ՝ փոխանցելով իր ջերմ բարեմաղթանքները։
Նա վստահություն է հայտնել, որ համատեղ աշխատանքով կխորացվեն ՀՀ և Բուլղարիայի հարաբերությունները։
«Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Բուլղարիայի Հանրապետության ազգային տոնի՝ Ազատագրման օրվա կապակցությամբ:
Համոզված եմ, որ Ձեր կառավարման ներքո բարեկամ Բուլղարիան կշարունակի իր վերընթաց ուղին և կունենա բազում ձեռքբերումներ:
Ուրախությամբ եմ արձանագրում, որ Հայաստանի անկախությունից ի վեր մեր երկկողմ միջպետական հարաբերությունները նշանավորվել են փոխադարձ հարգանքի և վստահության վրա հիմնված անկեղծ և արդյունավետ համագործակցության շարունակական զարգացմամբ։
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի էլ ավելի ամրապնդել և խորացնել երկկողմ հարաբերությունների օրակարգը՝ ի շահ մեր բարեկամ երկրների և ժողովուրդների:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Բուլղարիայի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և առաջընթաց»,– ասվում է ուղերձում։

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to the Prime Minister of the Republic of Bulgaria, Rosen Zhelyazkov, on the occasion of Bulgaria’s Liberation Day, extending his warm wishes.
He expressed confidence that Armenia-Bulgaria relations will deepen through joint efforts.
"On behalf of the government of the Republic of Armenia and myself, I warmly congratulate you on Bulgaria’s national holiday—Liberation Day.
I am confident that under your leadership, friendly Bulgaria will continue on its path of progress and achieve numerous successes.
I am pleased to note that since Armenia’s independence, our bilateral relations have been marked by a sustained development of sincere and effective cooperation based on mutual respect and trust.
I am sure that through joint efforts, we will further strengthen and expand the bilateral agenda for the benefit of our friendly nations and peoples.
I wish you good health and success, and I extend my wishes for peace and progress to the friendly people of Bulgaria," the message reads.