Մարտի 4-ին ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպան Լիլիթ Մակունցը հանդիպել է Կոնգրեսական Մայքլ Լոուլերի (Հանրապետական, Նյու Յորք) հետ, ներկայացրել է Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ընթացող խաղաղության գործընթացը, հայտնում է ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և ԱՄՆ-ի երկկողմ հարաբերությունների զարգացման ուղիները և այդ գործընթացում Կոնգրեսի կարևոր դերը։
Կոնգրեսական Մայքլ Լոուլերը հանրային իր ելույթներում բազմիցս ընդգծել է Հայաստանի տարածքային ամբողջականության և ինքնիշխանության հանդեպ իր աջակցությունը, ինչի համար դեսպան Մակունցը շնորհակալություն է հայտնել նրան։

5 Март 2025 - 08:36 AMT
4 марта посол Армении в США Лилит Макунц встретилась с членом Конгресса США Майклом Лоулером (республиканец, Нью-Йорк) и представила ему ход мирного процесса между Арменией и Азербайджаном, сообщает посольство Армении в США.
В ходе встречи стороны обсудили пути развития двусторонних отношений между Арменией и США, а также подчеркнули важную роль Конгресса в этом процессе.
Конгрессмен Майкл Лоулер неоднократно заявлял о своей поддержке территориальной целостности и суверенитета Армении. В ответ на это посол Макунц выразила ему благодарность.