ՀՀ ԱԳՆ գլխավոր քարտուղար Դավիթ Կարապետյանը հանդիպել է Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների և միջազգային կազմակերպությունների ղեկավարների հետ՝ ներկայացնելու «Երևանյան երկխոսություն» երկրորդ միջազգային համաժողովի նախապատրաստական ընթացքը, հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
Դավիթ Կարապետյանը ներկաներին տեղեկացրել է, որ երկրորդ «Երևանյան երկխոսությունը» նախատեսվում է անցկացնել մայիսի 26-27-ը, որի շրջանակում նախատեսված են քննարկումներ մի շարք թեմաների շուրջ։
Դրանց թվում ընդգրկված են խաղաղության և անվտանգության խնդիրները, աշխարհաքաղաքական զարգացումները, ԵՄ-ի և նրա հարևանությանն առնչվող միտումները, բնապահպանական փոփոխությունները, առևտրի և տրանսպորտի փոխկապակցվածության հարցերը, ինչպես նաև արհեստական բանականության քաղաքականության ուղղությամբ տարվող աշխատանքները։

Генеральный секретарь МИД Армении Давид Карапетян встретился с руководителями дипломатических миссий и международных организаций, аккредитованных в Армении, чтобы представить ход подготовки ко второму международному форуму «Ереванский диалог», сообщает пресс-служба МИД РА.
Карапетян сообщил, что второй «Ереванский диалог» запланирован на 26-27 мая, в рамках которого пройдут обсуждения ряда тем.
В их числе вопросы мира и безопасности, геополитические процессы, тенденции, связанные с ЕС и его соседством, изменения в экологии, взаимосвязанность торговли и транспорта, а также развитие политики в области искусственного интеллекта.