«Ապրելու երկիր» կուսակցության համահիմնադիր Մանե Թանդիլյանը վերադարձել է Ազատության հրապարակ և շարունակում է հացադուլը։ Այս մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում։
Նա հրաժարվել է բժշկական միջամտությունից։
«Առավոտյան ինքնազգացողությունս կտրուկ վատացել է և տեղափոխվել եմ հիվանդանոց։ Բժիշկները հորդորել են դադարեցնել հացադուլը և իրականացնել համապատասխան բուժում։ Գոհունակությունս հայտնելով Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոցի անձնակազմին՝ գրավոր հրաժարվել եմ բժշկական միջամտությունից և վերադարձել Ազատության հրապարակ։
Իմ և մեր ընկերների խնդրանքը շարունակում է մնալ նույնը՝ ուղղված Ռուբեն Վարդանյանին դադարեցնելու հացադուլը»,–ասվում է գրառման մեջ։
Մարտի 5–ի առավոտյան, շտապօգնության մեքենան Թանդիլյանին տեղափոխել էր հիվանդանոց՝ նրա ինքնազգցողությունը վատթարացել էր հացադուլի պատճառով։
Մարտի 1-ից նա հացադուլ է հայտարարել՝ աջակցելու Բաքվում ապօրինի դատապարտված հայերին։ Միևնույն ժամանակ, նա նաև կոչ է արել Արցախի նախկին պետնախարար, բարերար Ռուբեն Վարդանյանին՝ դադարեցնել հացադուլը։

Co-founder of the Country to Live party Mane Tandilyan has returned to Liberty Square and continues her hunger strike. She announced this on her Facebook page.
She refused medical intervention.
"In the morning, my condition suddenly worsened, and I was taken to the hospital. Doctors urged me to stop the hunger strike and undergo appropriate treatment. Expressing my gratitude to the staff of the University Hospital No. 1, I formally refused medical intervention and returned to Liberty Square.
Our request remains the same—to urge Ruben Vardanyan to end his hunger strike," her post reads.
*On the morning of March 5, an ambulance transported Tandilyan to the hospital after her health deteriorated due to the hunger strike.
Since March 1, she has been on a hunger strike in support of Armenians unlawfully sentenced in Baku. At the same time, she has called on former State Minister of Artsakh and philanthropist Ruben Vardanyan to end his hunger strike.*