Ռուսական «Ազիմուտ» ավիաընկերության Մոսկվա-Երևան չվերթի ինքնաթիռը, թռիչքից 40 րոպե անց, վերադարձել է «Վնուկովո» օդանավակայան՝ տեխնիկական անսարքության հետևանքով։
Այդ մասին հայտնել է թռիչքի ուղևորներից մեկը, հայտնում է Արմենպրեսը։
Նրա խոսքով՝ ինքնաթիռը նախատեսվածից ուշ՝ Մոսկվայի ժամանակով 08:20-ին է դուրս եկել «Վնուկովո» օդանավակայանից, իսկ մոտ 40 րոպե անց անձնակազմը հայտնել է, որ այն պետք է վերադառնա՝ տեխնիկական խնդրի պատճառով։
Ուղևորը հավելել է, որ իրենց արդեն տեղափոխել են նույն ավիաընկերության մեկ այլ օդանավ, որով էլ շարունակելու են ուղևորությունը դեպի Երևան։ Սակայն թռիչքը դեռ չի իրականացվել։

Самолет рейса Москва-Ереван российской авиакомпании «Азимут» вернулся в аэропорт «Внуково» спустя 40 минут после вылета из-за технической неисправности, сообщает «Арменпресс» со ссылкой на одного из пассажиров.
По его словам, вылет состоялся позже запланированного – в 08:20 по московскому времени. Спустя примерно 40 минут экипаж сообщил, что самолет вынужден вернуться из-за технической проблемы.
Пассажир также отметил, что их уже пересадили на другой самолет той же авиакомпании, который должен продолжить рейс в Ереван. Однако вылет пока не состоялся.