Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը անհիմն է համարում այն պնդումները, թե 2018 թվականի թավշյա հեղափոխությունն իրականացվել է արտաքին ուժերի ներգրավմամբ։
Ըստ նրա, այդ հարցի շուրջ բանավեճը հանրային հետաքրքրություն չի ներկայացնում, հայտնում է Radar.am-ը։
«Եթե մենք ապրեինք այլ քաղաքական համակարգում, ունենայինք այլ տիպի խորհրդարանական ներկայացվածություն կամ ուժեր, գուցե արժեր, որպես կառավարող խմբակցության անդամներ մեկնաբանեինք այդ թեմաները։ Բայց, ցավոք սրտի, կամ բարեբախտաբար, այդ քաղաքական ուժերը, որոնք բանվեճի մեջ են, պետք է նաև գործոն լինեն, որպեսզի իրենց բանավեճը հանրային հետաքրքրություն ներկայացնի»,- նշել է Խանդանյանը։
Նա ընդգծել է, որ խորհրդարանական ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններն իրենց աջակիցներով չեն կարող անգամ ճեպազրույցների դահլիճը լցնել։

Chairman of the National Assembly’s Standing Committee on Foreign Relations Sargis Khandanyan dismissed as unfounded the claims that the 2018 Velvet Revolution was carried out with foreign involvement, Radar.am reports.
According to him, the debate on this issue does not hold public interest.
"If we had a different political system, a different type of parliamentary representation or forces, perhaps as members of the ruling faction, we would comment on these topics. But unfortunately—or fortunately—those political forces engaged in this debate must also be relevant actors for their discussion to attract public interest," Khandanyan stated.
He emphasized that the opposition factions Armenia and I Have Honor – along with their supporters, cannot even fill a briefing hall.