Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Սարգիս Խանդանյանը անհիմն է համարում այն պնդումները, թե 2018 թվականի թավշյա հեղափոխությունն իրականացվել է արտաքին ուժերի ներգրավմամբ։
Ըստ նրա, այդ հարցի շուրջ բանավեճը հանրային հետաքրքրություն չի ներկայացնում, հայտնում է Radar.am-ը։
«Եթե մենք ապրեինք այլ քաղաքական համակարգում, ունենայինք այլ տիպի խորհրդարանական ներկայացվածություն կամ ուժեր, գուցե արժեր, որպես կառավարող խմբակցության անդամներ մեկնաբանեինք այդ թեմաները։ Բայց, ցավոք սրտի, կամ բարեբախտաբար, այդ քաղաքական ուժերը, որոնք բանվեճի մեջ են, պետք է նաև գործոն լինեն, որպեսզի իրենց բանավեճը հանրային հետաքրքրություն ներկայացնի»,- նշել է Խանդանյանը։
Նա ընդգծել է, որ խորհրդարանական ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցություններն իրենց աջակիցներով չեն կարող անգամ ճեպազրույցների դահլիճը լցնել։

6 Март 2025 - 11:55 AMT
Председатель Постоянной комиссии по внешним отношениям Национального собрания Саргис Ханданян отверг как необоснованные утверждения о том, что революция 2018 года произошла при участии внешних сил, сообщает Radar.am.
По его словам, дискуссия на эту тему не представляет общественного интереса.
«Если бы у нас была другая политическая система, другой тип парламентского представительства или сил, возможно, как представители правящей фракции, мы бы комментировали эти темы. Но, к сожалению или к счастью, те политические силы, которые вовлечены в этот спор, сами должны быть значимыми игроками, чтобы их обсуждения представляли интерес для общества», – заявил Ханданян.
Он подчеркнул, что оппозиционные фракции «Армения» и «Честь имею» вместе со своими сторонниками не могут даже заполнить зал для брифингов.