Մարտի 10-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Հնդկաստան։ Այցի շրջանակում նախատեսվում է նրա հանդիպումը Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ։
Միրզոյանը կմասնակցի նաև այլ հանդիպումների և քննարկումների, այդ թվում՝ Համաշխարհային հարցերով հնդկական խորհրդում (ICWA), հայտնում է ԱԳՆ–ն։
«Այս այցը տեղի է ունենում շատ խորհրդանշական պահի, քանի որ այս տարի լրանում է մեր երկու երկրների միջև «Բարեկամության և համագործակցության վերաբերյալ» պայմանագրի ստորագրման 30-ամյակը։ Սպասում եմ Նյու Դելիում մեր քննարկումներին՝ միտված առավել խորը համագործակցության նոր ուղիների բացահայտմանն՝ ընդգրկելով ոլորտների լայն շրջանակ»,- ընդգծել է նախարարn այցից առաջ։

10 Март 2025 - 08:14 AMT
10 марта министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян отправится в Индию с официальным визитом. В ходе поездки запланирована его встреча с министром иностранных дел Индии Субраманямом Джайшанкаром.
Мирзоян также примет участие в других встречах и обсуждениях, в том числе в заседании Индийского совета по мировым делам (ICWA), сообщает МИД Армении.
«Этот визит проходит в очень символичный момент, поскольку в этом году исполняется 30 лет со дня подписания Договора о дружбе и сотрудничестве между нашими странами. С нетерпением жду обсуждений в Нью-Дели, направленных на поиск новых путей углубления сотрудничества в самых разных сферах», — подчеркнул министр накануне визита.