Մարտի 10-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Հնդկաստան։ Այցի շրջանակում նախատեսվում է նրա հանդիպումը Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարար Սուբրամանյամ Ջայշանկարի հետ։
Միրզոյանը կմասնակցի նաև այլ հանդիպումների և քննարկումների, այդ թվում՝ Համաշխարհային հարցերով հնդկական խորհրդում (ICWA), հայտնում է ԱԳՆ–ն։
«Այս այցը տեղի է ունենում շատ խորհրդանշական պահի, քանի որ այս տարի լրանում է մեր երկու երկրների միջև «Բարեկամության և համագործակցության վերաբերյալ» պայմանագրի ստորագրման 30-ամյակը։ Սպասում եմ Նյու Դելիում մեր քննարկումներին՝ միտված առավել խորը համագործակցության նոր ուղիների բացահայտմանն՝ ընդգրկելով ոլորտների լայն շրջանակ»,- ընդգծել է նախարարn այցից առաջ։

On March 10, Armenia’s Foreign Minister Ararat Mirzoyan will travel to India for an official visit. During the trip, he is scheduled to meet with Indian External Affairs Minister Subrahmanyam Jaishankar.
Mirzoyan will also participate in other meetings and discussions, including a session at the Indian Council of World Affairs (ICWA), according to the Armenian Foreign Ministry.
“This visit comes at a highly symbolic moment, as this year marks the 30th anniversary of the signing of our Treaty on Friendship and Cooperation. I look forward to our discussions in New Delhi aimed at exploring new avenues for deeper collaboration across a wide range of sectors,” the minister emphasized ahead of the visit.