Մարտի 11–ի առավոտյան Սամարայի «Կուրումոչ» միջազգային օդանավակայանն ընդունել է Մոսկվայի ուղղությամբ ուղևորվող 11 չվերթ, այդ թվում՝ Երևանից։ Այդ մասին հայտնել է օդանավակայանի մամուլի ծառայությունը՝, հայտնում է Interfax-ը։
Մարտի 11-ի առավոտյան Մոսկվայի օդանավակայաններում ժամանակավորապես դադարեցվել է ինքնաթիռների ընդունումն ու թռիչքը՝ անվտանգության նկատառումներով։ ԱԹՍ–ների զանգվածային գրոհի հետևանքով 2 մարդ է մահացել, 18–ը՝ վնասվածքներ է ստացել։
«Մարտի 11-ին Հուրգադայից, Դուբայից, Մագնիտոգորսկից, Բիշքեկից, Կարշիից, Թերմեզից, Բուխարայից, Երևանից, Տյումենից և Կեմերովոյից Սամարայի այլընտրանքային օդանավակայան են ժամանել Մոսկվայի 10 չվերթ։ Ավիաընկերության ներկայացուցիչներն աշխատում են ուղևորների հետ»,- նշել է օդանավակայանի ներկայացուցիչը։
Կազանի օդանավակայանն 8 չվերթ է ընդունել՝ Երևանից, Բաքվից, Օշից, Կուլյաբից, Նովոկուզնեցկից և Օմսկից, որոնք պետք է վայրէջք կատարեին Մոսկվայում։

Рейс из Еревана в Москву был перенаправлен в международный аэропорт «Курумоч» в Самаре утром 11 марта из-за атак дронов, приведших к жертвам и сбоям в авиасообщении.
Утром 11 марта самарский международный аэропорт «Курумоч» принял 11 рейсов, направлявшихся в Москву, включая один из Еревана. Об этом сообщила пресс-служба аэропорта, передает «Интерфакс».
В то же утро московские аэропорты временно приостановили прием и отправку самолетов по соображениям безопасности. Массовая атака дронов привела к двум смертельным случаям и 18 раненым.
«11 марта 10 рейсов из Хургады, Дубая, Магнитогорска, Бишкека, Карши, Термеза, Бухары, Еревана, Тюмени и Кемерово прибыли в альтернативный аэропорт Самары вместо Москвы. Представители авиакомпаний работают с пассажирами», заявил представитель аэропорта.
Казанский аэропорт принял восемь рейсов из Еревана, Баку, Оша, Куляба, Новокузнецка и Омска, которые должны были приземлиться в Москве.