Ստեփանավանի Սոս Սարգսյանի անվան մշակույթի պալատում մարտի 29-ին կայանալու է թվով երկրորդ «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն մարզային ֆորում»-ը, որի գլխավոր հովանավորներն այս տարի Idram և IDBank ընկերություններն են՝ «Մի դրամի ուժը» կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրով։
Նախաձեռնության հեղինակը «Մարզերի երեխաները մարզերում» սոցիալ-կրթական ՀԿ-ն է, որի նպատակն է ստեղծել հայրենատեր, կիրթ, ամուր արժեհամակարգով առաջնորդների ապակենտրոն համայնք՝ հանուն Հայաստանի համաչափ զարգացման։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է․ «ԴեմԱռԴեմ» ֆորումին միանալու առաջարկին Idram և IDBank ընկերությունները միացել են առանց երկմտելու, քանի որ լիովին կիսում ենք ֆորումի օրակարգը: Շատ ուրախ ենք մեր ներդրումն ունենալ մարզերի երիտասարդությանը մոտիվացնող և ուժեղացնող այս նախագծում, ու պետք է նշեմ, որ բացի ֆինանսական բաղադրիչից, ֆորումին միացել ենք նաև կրթական նախագծով, որն իրենից վեբինարների շարք է ներկայացնում և կոչված է պատանիների շրջանում ֆինանսական գրագիտության հանրահռչակմանը»։
Ֆորումի մասնակցությունն այս տարի բացառապես տոմսերով է, որոնք ունեն խորհրդանշական գին՝ ընդամենը 1 դրամ։ Կազմակերպիչներն այսկերպ նպատակ ունեն ցույց տալու, թե որքան կարևոր ու մեծ ուժ կարող են դառնալ մեկ դրամները, երբ համատեղվում են․ չէ՞ որ IDBank-ն ու Idram Payment System-ը յուրաքանչյուր վճարումից իրենց սեփական միջոցներից մեկ դրամ են հատկացնում «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը։
Ֆորումի մասնակցության տոմսը կարելի է ձեռք բերել Idram և Idram Junior հավելվածներով։ Գրանցվելուց ու տոմս գնելուց հետո դիմողը էլեկտրոնային հասցեին կստանա QR կոդ, որի շնորհիվ կկարողանա մասնակցել ֆորումին։

Второе мероприятие «Face to Face» состоится 29 марта во Дворце культуры имени Соса Саргсяна в Степанаване. Главными спонсорами Регионального форума «Диалог поколений» в этом году стали компании Idram и IDBank в рамках программы корпоративной социальной ответственности «Сила одного драма».
Инициативу возглавляет общественная организация «Дети регионов в регионах, которая ставит перед собой цель создать децентрализованное сообщество патриотичных, образованных и ценностно ориентированных лидеров для обеспечения сбалансированного развития Армении.
Татевик Вардеванян, руководитель отдела коммуникаций и программ социальной ответственности Idram и IDBank, отмечает: «Компании Idram и IDBank без раздумий присоединились к форуму “Face to Face”, поскольку полностью разделяют его повестку. Мы рады внести свой вклад в этот проект, который мотивирует и укрепляет молодежь регионов. Более того, помимо финансовой поддержки, мы также участвуем в форуме с образовательной инициативой — серией вебинаров, направленных на популяризацию финансовой грамотности среди молодежи».
Участие в форуме в этом году возможно исключительно по билетам, стоимость которых символична — всего 1 драм. Организаторы хотят продемонстрировать, насколько важными и мощными могут быть отдельные драмы, когда они объединяются. Ведь IDBank и платежная система Idram выделяют один драм из собственных средств с каждого платежа в поддержку инициативы «Сила одного драма».
Кстати, билеты на участие в форуме можно приобрести через приложения Idram и Idram Junior. После регистрации и покупки билета вы получите QR-код на ваш электронный адрес, который позволит вам принять участие в форуме.
Чтобы присоединиться к добрым делам «Силы одного драма», многого не требуется. Просто совершайте все Ваши платежи с помощью приложения Idram&IDBank,онлайн-платформ IDBanking.am, banking.idram.am, через терминалы IdramиIDBank, и за каждый Ваш платеж компании пожертвуют один драм на реализацию важных программ и инициатив.