Ստեփանավանի Սոս Սարգսյանի անվան մշակույթի պալատում մարտի 29-ին կայանալու է թվով երկրորդ «ԴեմԱռԴեմ․ Սերունդների երկխոսություն մարզային ֆորում»-ը, որի գլխավոր հովանավորներն այս տարի Idram և IDBank ընկերություններն են՝ «Մի դրամի ուժը» կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության ծրագրով։
Նախաձեռնության հեղինակը «Մարզերի երեխաները մարզերում» սոցիալ-կրթական ՀԿ-ն է, որի նպատակն է ստեղծել հայրենատեր, կիրթ, ամուր արժեհամակարգով առաջնորդների ապակենտրոն համայնք՝ հանուն Հայաստանի համաչափ զարգացման։
Իդրամի և IDBank-ի հաղորդակցության և սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի վարչության ղեկավար Տաթևիկ Վարդևանյանը նշել է․ «ԴեմԱռԴեմ» ֆորումին միանալու առաջարկին Idram և IDBank ընկերությունները միացել են առանց երկմտելու, քանի որ լիովին կիսում ենք ֆորումի օրակարգը: Շատ ուրախ ենք մեր ներդրումն ունենալ մարզերի երիտասարդությանը մոտիվացնող և ուժեղացնող այս նախագծում, ու պետք է նշեմ, որ բացի ֆինանսական բաղադրիչից, ֆորումին միացել ենք նաև կրթական նախագծով, որն իրենից վեբինարների շարք է ներկայացնում և կոչված է պատանիների շրջանում ֆինանսական գրագիտության հանրահռչակմանը»։
Ֆորումի մասնակցությունն այս տարի բացառապես տոմսերով է, որոնք ունեն խորհրդանշական գին՝ ընդամենը 1 դրամ։ Կազմակերպիչներն այսկերպ նպատակ ունեն ցույց տալու, թե որքան կարևոր ու մեծ ուժ կարող են դառնալ մեկ դրամները, երբ համատեղվում են․ չէ՞ որ IDBank-ն ու Idram Payment System-ը յուրաքանչյուր վճարումից իրենց սեփական միջոցներից մեկ դրամ են հատկացնում «Մի դրամի ուժը» նախաձեռնությանը։
Ֆորումի մասնակցության տոմսը կարելի է ձեռք բերել Idram և Idram Junior հավելվածներով։ Գրանցվելուց ու տոմս գնելուց հետո դիմողը էլեկտրոնային հասցեին կստանա QR կոդ, որի շնորհիվ կկարողանա մասնակցել ֆորումին։

The second “Face to Face: Dialogue of Generations” regional forum will take place on March 29 at the Stepanavan’s Palace of Culture after Sos Sargsyan. This year’s forum is proudly sponsored by Idram and IDBank, as part of their "The Power of One Dram" corporate social responsibility program.
The initiative is spearheaded by the "Children of the Regions" socio-educational NGO, dedicated to fostering a decentralized community of patriotic, educated, and value-driven leaders committed to Armenia's balanced development.
Tatevik Vardevanyan, Head of the Communication and CSR Programs Department at Idram and IDBank, stated: "Idram and IDBank immediately embraced the opportunity to support the 'Face to Face' forum, as we fully align with its mission. We are delighted to contribute to this initiative, which empowers and inspires young people in the regions. In addition to financial support, we have also joined the forum with an educational project—a series of webinars aimed at promoting financial literacy among youth."
This year, participation in the forum is exclusively by ticket, with a symbolic price of just 1 dram. The organizers aim to highlight the significance and impact of even a single dram when combined. After all, for every payment made, IDBank and Idram Payment System contribute one dram from their own funds to support "The Power of One Dram" initiative.
By the way, you can purchase a ticket for the forum through the Idram and Idram Junior apps. After registering and completing your purchase, you will receive a QR code via email, which will serve as your entry pass to the event.
We remind you that you don't need to do much to join the good works of "The Power of One Dram". Just make all your payments with the Idram&IDBank application, IDBanking.am, banking.idram.am online platforms, Idram and Bank terminals, and for each of your payments, companies will donate one dram to the implementation of programs and initiatives of the greatest importance.