Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը կառավարության նիստից հետո կայացած ճեպազրույցում անդրադարձել է մարտի սկզբին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այցին։
Նա ասել է, որ Ալիևի հետ հանդիպման ընթացքում քննարկել է լայն հարցերի շրջանակ, ներառյալ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև բանակցային գործընթացը, հայտնում է Minval.az-ը։
«Մարտի 5-ին Իլհամ Ալիևի այցի ընթացքում մենք մասնակցեցինք Իգդիր-Նախիջևան գազատարի բացմանը, որը թույլ կտա ամբողջությամբ ապահովել ինքնավարությունը գազով առնվազն 30 տարի»,– նշել է նա։
Էրդողանը հավելել է, որ հանդիպումը նաև հնարավորություն է տվել «եղբայր Իլհամ Ալիևի հետ քննարկելու բազմաթիվ կարևոր թեմաներ, հատկապես՝ Հայաստանի հետ խաղաղ բանակցությունների հարցը»։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, որն այցով Թուրքիայում է, տեսակապի ձևաչափով մասնակցելով Իգդիր-Նախիջևան գազատարի բացման արարողությանը։

He stated that during their discussions, they covered a broad range of topics, including the negotiation process between Azerbaijan and Armenia, as reported by Minval.az .
"On March 5, during Ilham Aliyev’s visit, we attended the opening of the Igdir-Nakhijevan gas pipeline, which will fully ensure energy autonomy for at least 30 years," Erdogan noted.
He added that the meeting provided an opportunity to discuss numerous important issues with "brother Ilham Aliyev," particularly regarding peace negotiations with Armenia.
Earlier, it was reported that Turkish President Recep Tayyip Erdogan and Azerbaijani President Ilham Aliyev, who was visiting Turkey, participated via videoconference in the inauguration of the Igdir-Nakhijevan gas pipeline.