Մեկնարկել է Նիդերլանդների Թագավորության Արտաքին գործերի նախարար Կասպար Վելդքամփի պաշտոնական այցը Հայաստան։ ԱԳՆ-ում տեղի է ունեցել երկու երկրների ԱԳ նախարարների հանդիպումը, որին հաջորդել է ընդլայնված կազմերով հանդիպումը:
Օրակարգում է փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ. երկկողմ, տարածաշրջանային և միջազգային բնույթի թեմաներ, հայտնում է ԱԳՆ–ն։
Երևան ժամանելուց հետո Կասպար Վելդքամփը X-ի իր էջում գրել է. «Ուրախ եմ այսօր այցելել Հայաստան և հանդիպել իմ գործընկեր Արարատ Միրզոյանին։ Մեր առաջնահերթությունն է շարունակել ներդրումներ կատարել մեր երկկողմ և եվրոպական համագործակցության գործում։ Այսօր նաև պաշտոնապես բացելու եմ Նիդերլանդների դեսպանատան նստավայրը», հայտնում է Radar.am-ը։

The official visit of the Netherlands’ Foreign Minister, Kaspar Veldkamp, to Armenia has begun.
At the Ministry of Foreign Affairs, a meeting was held between the foreign ministers of the two countries, followed by an expanded-format discussion.
The agenda includes a broad range of topics of mutual interest, covering bilateral, regional, and international issues, according to Armenia’s Foreign Ministry.
Upon his arrival in Yerevan, Veldkamp wrote on X: "Glad to visit Armenia today and meet my colleague Ararat Mirzoyan. Our priority is to continue investing in our bilateral and European cooperation. Today, I will also officially open the Netherlands Embassy in Yerevan." Radar.am reports.