Մայրաքաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում իրականացվել են որոշ սրճարանների քանդման աշխատանքներ՝ տարածքը բացազատելու և ավելի հարմարավետ միջավայր ստեղծելու նպատակով։ Այդ մասին գրել և տեսանյութ է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր էջում Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Նա ընդգծել է, որ քաղաքի զարգացման հիմնական նպատակը այն դարձնելն է ավելի հարմարավետ, կանաչ և բարեկարգ բոլորի համար։
«Մեր նպատակը պարզ է՝ Երևանը պետք է լինի հարմարավետ, կանաչ ու զարգացած քաղաք բոլորի համար։ Այս ճանապարհին շարունակելու ենք վերականգնել, բարեկարգել ու ստեղծել նոր հնարավորություններ երևանցիների համար»,- գրել է նա։
Անդրադառնալով Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում սրճարանի քանդման աշխատանքերին՝ նա նշել է, որ իրականացվել է բացազատում ՝ ավելի հարմարավետ միջավայր ստեղծելու համար։
«Հանրային տարածքները պետք է ծառայեն երևանցիներին, ոչ թե զավթվեն։ Քննարկեցինք բակերի բարեկարգման ու ֆուտբոլի դաշտերի կառուցման ծրագրերը, որպեսզի մարդիկ ունենան ավելի բարեկարգ միջավայր»,- նշել է Ավինյանը։

14 Март 2025 - 10:41 AMT
Мэр Еревана Тигран Авинян сообщил, что в административном районе Канакер-Зейтун были снесены несколько кафе для освобождения территории и создания более удобной городской среды. Об этом он написал на своей странице в Facebook, опубликовав видео с места работ.
По его словам, основная цель развития города – сделать его более удобным, зеленым и благоустроенным для всех.
«Наша цель проста: Ереван должен быть удобным, зеленым и развитым городом для всех. Мы продолжим восстановление, благоустройство и создание новых возможностей для ереванцев», – отметил Авинян.
Касаясь сноса кафе в Канакер-Зейтун, он подчеркнул, что работы проводились для создания более комфортной городской среды.
«Общественные пространства должны служить жителям Еревана, а не быть захвачены. Мы также обсудили проекты по благоустройству дворов и строительству футбольных полей, чтобы создать более комфортные условия для горожан», – добавил мэр.