Երևանի քաղաքապետարանը որոշակի մտահոգություններ ունի վերջին ձերբակալությունների հետ կապված։ Այդ մասին ասուլիսի ընթացքում նշել է Երևանի քաղաքապետարանի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը՝ անդրադառնալով քաղաքապետարանում վերջին շրջանում աղմկահարույց ձերբակալություններին։
«Եթե ծանոթանանք ձերբակալված, կալանավորված կամ կալանքը մասնակի բավարարված գործընկերների փաստաբանների փաստարկներին, եթե իմանանք, թե նրանք ինչում են մեղադրվում, անազատության մեջ կամ տնային կալանքի տակ, ինքներդ կհասկանաք, որ ինչ-որ բան այնպես չէ»,–ասել է նա, հայտնում է «Փաստինֆոն»։
Նա ընդգծել է, որ կարծում է՝ Երևանի քաղաքապետարանում ձերբակալությունները միանշանակ չեն ընդունվում ոչ միայն իրենց կողմից, այլ լուրջ խնդիրներ են տեսնում։
Խոսելով ԱՆԻՖ-ում արձանագրված կոռուպցիոն չարաշահումների մասին՝ Ավինյանի մամուլի քարտուղարը նշել է, որ 4 մլրդ դրամի ֆինանսավորում ստանալն ու 5․5 մլրդ դրամ հարկ վճարելը չեն կարող համարվել ձախողման ցուցանիշ։ Ավելին, Կոստանյանը ընդգծել է, որ ԱՆԻՖ-ը նաև որոշակի հաջողություններ է գրանցել։
Ձերբակալվել են Երևանի քաղաքապետարանի պաշտոնյաներ։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից միայն հայտնել են, որ գործողություններն իրականացվում են կոմիտեում քննվող վարույթի շրջանակներում: Կոստանյանը գրել էր, որ Քաղաքապետարանը համագործակցում է իրավապահ մարմինների հետ՝ օրենքով սահմանված ընթացակարգերին աջակցելու նպատակով։

Yerevan's municipal authorities have expressed concerns regarding the legitimacy of recent arrests. During a press conference, Yerevan Municipality's spokesperson, Hayk Kostanyan, addressed the recent high-profile detentions within the city administration.
"By reviewing the arguments presented by the defense attorneys of our detained, arrested, or partially detained colleagues, and understanding the charges against them, whether they are in custody or under house arrest, one can perceive that something is amiss," he stated, as reported by Pastinfo.
He emphasized that these arrests are not unequivocally accepted within the municipality, and they identify serious issues.
Addressing the alleged corruption abuses recorded in ANIF, Avinyan's press secretary noted that receiving 4 billion drams in funding and paying 5.5 billion drams in taxes cannot be considered a sign of failure. Moreover, Kostanyan highlighted that ANIF has also registered certain successes.