ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության ղեկավար Լևոն Այվազյանի և Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարության միջազգային հարաբերությունների ու գործողությունների խմբի ղեկավար Ալգիրդաս Նորկուսի գլխավորած պատվիրակությունները Վիլնյուսում անցկացրել են երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցություններ։
Զրույցների ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Լիտվայի միջև պաշտպանական ոլորտում համագործակցության ընթացքին ու զարգացման հնարավորություններին։
Խորհրդակցությունների ավարտին ստորագրվել է համագործակցության 2025 թվականի ծրագիրը, որը նախատեսում է մի շարք համատեղ միջոցառումների իրականացում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Լիտվայում։

Делегации во главе с начальником управления оборонной политики и международного сотрудничества Министерства обороны Армении Левоном Айвазяном и руководителем группы международных отношений и операций Министерства национальной обороны Литвы Алгирдасом Норкусом провели двусторонние консультации по вопросам обороны в Вильнюсе.
В ходе обсуждений стороны рассмотрели текущее состояние и перспективы сотрудничества Армении и Литвы в оборонной сфере.
По итогам консультаций был подписан план сотрудничества на 2025 год, предусматривающий реализацию ряда совместных мероприятий как в Армении, так и в Литве.