ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության և միջազգային համագործակցության վարչության ղեկավար Լևոն Այվազյանի և Լիտվայի ազգային պաշտպանության նախարարության միջազգային հարաբերությունների ու գործողությունների խմբի ղեկավար Ալգիրդաս Նորկուսի գլխավորած պատվիրակությունները Վիլնյուսում անցկացրել են երկկողմ պաշտպանական խորհրդակցություններ։
Զրույցների ընթացքում անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Լիտվայի միջև պաշտպանական ոլորտում համագործակցության ընթացքին ու զարգացման հնարավորություններին։
Խորհրդակցությունների ավարտին ստորագրվել է համագործակցության 2025 թվականի ծրագիրը, որը նախատեսում է մի շարք համատեղ միջոցառումների իրականացում ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ Լիտվայում։

A delegation led by Levon Ayvazyan, head of the Defense Policy and International Cooperation Department of Armenia’s Ministry of Defense, and Algirdas Norkus, head of the International Relations and Operations Group of Lithuania’s Ministry of National Defense, held bilateral defense consultations in Vilnius.
During the discussions, the sides reviewed the current state and prospects of defense cooperation between Armenia and Lithuania.
At the conclusion of the consultations, the two sides signed the 2025 cooperation program, which includes a series of joint activities to be conducted both in Armenia and Lithuania.