Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Կանադայի վարչապետ Մարկ Քարնիին՝ նրան պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ։
Ուղերձում նշվել է, որ Հայաստանի և Կանադայի միջև ձևավորված ավանդական բարեկամական հարաբերությունները հիմնված են փոխըմբռնման, փոխադարձ հարգանքի և համագործակցության վրա։
Փաշինյանը ընդգծել է, որ ՀՀ-ն մեծ կարևորություն է տալիս երկկողմ հարաբերությունների շարունակական զարգացմանը և վստահություն հայտնել, որ համատեղ ջանքերով հնարավոր կլինի առավել զարգացնել համագործակցությունը տնտեսության, բարձր տեխնոլոգիաների, գիտակրթական և այլ ոլորտներում՝ ի շահ երկու երկրների։
Վարչապետը նաև նշել է, որ պատրաստ է սերտորեն աշխատելու Մարկ Քարնիի հետ՝ երկկողմ օրակարգի բոլոր ուղղություններով։
Նա Կանադայի վարչապետին մաղթել է քաջառողջություն և նոր հաջողություններ, իսկ Կանադայի ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն։
Կանադայի Լիբերալ կուսակցության նոր առաջնորդ և Կանադայի Կենտրոնական բանկի նախկին ղեկավար Մարկ Քարնին ստանձնել է Կանադայի վարչապետի պաշտոնը մարտի 14–ին։

Prime Minister Nikol Pashinyan has sent a congratulatory message to Canada’s new Prime Minister Mark Carney on his appointment.
In the message, Pashinyan highlighted the traditional friendship between Armenia and Canada, built on mutual understanding, respect, and cooperation.
He stressed that Armenia attaches great importance to the continuous development of bilateral ties and expressed confidence that through joint efforts, cooperation in the economy, high technologies, education, and other sectors can be further strengthened for the benefit of both countries.
The Prime Minister also stated his readiness to work closely with Mark Carney on all aspects of the bilateral agenda.
Pashinyan wished Canada’s Prime Minister good health and success, and prosperity and peace to the Canadian people.
Mark Carney, the new leader of Canada’s Liberal Party and former governor of the Bank of Canada, assumed office as Prime Minister on March 14.